Dell přináší Windows pro Chromebooky. Virtualizovaně

Dell nabízí podnikům, aby se zbavily závislosti na Windows PC hardwaru a umožňuje jim na přechod Chromebooky s virtualizovaným desktopem Windows. Jediné, co k tomu potřebují, je zařízení Wyse – vWorkspace.

Dell přináší Windows pro Chromebooky. Virtualizovaně


Zařízení Wyse - vWorkspace využívá technologii virtualizace desktopu a dokáže dodávat Windows desktop Chromebookům a jiným koncový zařízením. Ačkoli systém běží na vzdáleném serveru, na koncovém zařízení je plně funkční a vybavený jako místní instalace.

Google se snaží pomocí programu „Chrome pro práci“ protlačit své Chromebooky do podnikového prostředí jako alternativu PC s Widnows. Chromebooky jsou tenké, lehké notebooky pro ty, kdo pracují především na internetu. Google tvrdí, že jsou Chromebooky vyladěné pro práci v cloudu a webové aplikace.

Dell si přesun práce do cloudu představuje obdobně. V roce 2012 proto koupil společnost Wyse a její virtualizační technologii. Dodává sice především stolní a přenosné počítače s Windows, ale obohatil své portfolio i o cloudové počítače – tenké klienty Wyse a Chromebooky. Prodává také zařízení Cloud Connect o velikosti klíčenky, která jakýkoli displej s HDMI portem promění v počítač s operačním systémem Android.

Dell si však uvědomuje, že počítače s Windows v podnicích stále převažují. Zařízení Wyse - vWorkspace usnadňuje nasazení tohoto operačního systému na cloudových zařízeních jako jsou Chromebooky a Chromeboxy, což jsou stolní počítače Chrome. Zařízení umožňuje provozovat aplikace pro Microsoft Windows nebo kompletní desktop Windows prostřednictvím prohlížeče HTML5, kterým jsou Chromebooky vybavené.

Zařízení založené na rackovém serveru PowerEdge R730 a toweru T630 je určeno především pro menší podniky. Jedno zařízení dokáže dodávat aplikace Windows až 350 koncovým zařízením, přičemž ceny za hardware a licence začínají na 180 USD za uživatele. Vedle virtualizace desktopu Windows dokáže také vzdáleně spravovat počítače s Chrome OS.


Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře