Google investuje miliardy USD do satelitní internetové konektivity

Firma plánuje investovat jednu až tři miliardy dolarů do malých satelitních zařízení, které přinesou internetové připojení i do odlehlých míst.

Google investuje miliardy USD do satelitní internetové konektivity


Googlu, který je světovým gigantem v prodeji on-line reklamy, jde o co největší globální penetraci konektivity. Již dříve představil projekt Loon, který je založen na poskytování bezdrátové konektivity pomocí stratosférických balonů. Projekt satelitního připojení k internetu by měl projekt Loon doplnit. Je známa rovněž akvizice společnosti Titan Aerospace, která produkuje bezpilotní letouny poháněné solárními články. Patrně i tuto technologii Google plánuje zapojit do plánu poskytování co nejširší internetové konektivity.

Podle zatím kusých informací by se v případě zapojení satelitů mělo jednat o spolupráci se společností Space Systems/Loral LLC. Projekt povede Greg Wyler, zakladatel start-upu pro satelitní komunikaci O3b Networks, který přešel do společnosti Google. V první fázi by se mělo zprovoznit 180 satelitů, které budou obíhat na relativně nízké oběžné dráze. Další pokračování a rozšíření počtu družic v případě úspěchu by mohlo zvednout celkové náklady na tři miliardy USD.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Project Loon - bezdrátové připojení k internetu od Googlu pomocí stratosférických balonů
Google spouští projekt internetové konektivity ze stratosferických balonů.

G+


Úvodní foto: Vesmírná stanice ISS (presskit NASA)
Komentáře