Google Play začíná nabízet ke koupi i zapůjčení filmy v rozlišení 4K, Windows 10 budou podporovat 4K streamy z Netflixu

Uživatelé 4K televizí a zařízení Chromecast Ultra budou moci naplno využít jejich možností, ale za 4K tituly si budou muset připlatit. Streamování do počítačů je nově možné, ale s výraznými omezeními.

Google Play začíná nabízet ke koupi i zapůjčení filmy v rozlišení 4K, Windows 10 budou podporovat 4K streamy z Netflixu


Svět rychle přechází na streamování 4K videa a Google u toho nechce chybět. Mobilní aplikace Google Play Movies & TV brzy umožní půjčování a nákup filmů v nejvyšší možné kvalitě.

Podle dostupných screenshotů se zdá, že se tato volba nachází na straně serveru, protože ani v nejnovější verzi aplikace se neukazuje všem uživatelům. Varianty ve vysokém rozlišení jsou navíc dražší koupit i půjčit.

Pokud vlastníte zařízení Chromecast Ultra a chcete vyzkoušet streamování videa v rozlišení 4K, budete mít nejspíš brzy možnost. Budete si k tomu pouze potřebovat nainstalovat nejnovější verzi Google Play Movies & TV z Play Store.

Budoucnost videa je 4K, i když nabídka na trhu a možnosti přehrávání jsou zatím značně omezené. Nejvyšší z vysokých rozlišení již začal nabízet například Netflix. Problémem je, že hollywoodská studia dosud odmítala umožnit streamování 4K videa do osobních počítačů ze strachu před pirátstvím.

Blýská se však na lepší časy, i když zatím jen mírně – Microsoft v pondělí oznámil, že Windows 10 nově podporují 4K streamy z Netflixu. Přehrávat je však lze pouze v prohlížeči Edge na strojích vybavených procesory Intel Kaby Lake, které se teprve začínají objevovat v noteboocích a stolní verze bude k dispozici až v průběhu roku 2017.


Úvodní foto: © Photosani - Fotolia.com
Komentáře