Google z některých svých služeb odpojí Google+

Google postupně odřezává svoji sociální síť Google+ od svých ostatních služeb. Znamená to, že uživatelé se nebudou muset všude přihlašovat pomocí účtu Google+. První na řadě je YouTube, kde uživatelé nebudou potřebovat účet Google+, aby mohli nahrávat nebo komentovat videa.

Google z některých svých služeb odpojí Google+


V nadcházejících měsících dojde u služeb Google ke změně. Uživatelé nebudou k řadě činností potřebovat účet Google+, ale postačí jim standardní účet Google. Týká se to například sdílení obsahu, komunikace s lidmi z adresáře nebo vytváření kanálů na YouTube.

Od spuštění služby Google+ v roce 2011 se ji Google snaží integrovat do různých dalších oblastí své činnosti, částečně s cílem sjednotit identitu uživatele. Tato integrace však ne vždy probíhala hladce. Značnou kritiku od uživatelů Google sklidil například v roce 2013, když začal vyžadovat účet Google+ pro vkládání příspěvků k videím na YouTube.

Nyní Google otáčí kormidlem. I když přístup ke všem službám pomocí jediného účtu může být pohodlný z hlediska uživatele i poskytovatele, Google uznává, že není nutné a někdy ani žádoucí ve všech službách profil Google+ používat.

YouTube přestane vyžadovat účet Google+ k nahrávání videí, vkládání komentářům a zakládání kanálů během nadcházejících týdnů. Přesto nabádá uživatele, aby svůj účet nerušili, protože by tím zmizel i jejich kanál.

Nové uspořádání také znamená, že komentáře, které uživatelé vloží na YouTube, se nebudou zobrazovat na účtu Google+ a naopak. Lidé také budou moci používat odlišné uživatelské jméno na YouTube a na Google+.

V rámci změn se některé funkce z Google+ Photos přesouvají do nové služby Photos. Sdílení polohy bude nově součástí Hangouts a dalších aplikací. Ačkoli Google tvrdí, že změny směřují k tomu, aby služba Google+ lépe sloužila svému účelu, řada pozorovatelů se domnívá, že dny nepříliš úspěšné sociální sítě jsou sečteny.


Úvodní foto: mediakit Google
Komentáře