Nová betaverze prohlížeče Google Chrome zavádí push notifikace

Google nově přidal do betaverze svého prohlížeče Chrome funkci push notifikací. Přibližuje ho tím ještě více samostatnému operačnímu systému.

Nová betaverze prohlížeče Google Chrome zavádí push notifikace


Vývojářům jsou nyní k dispozici dvě nová API, která společně umožňují zasílání push notifikací obdobných jako u mobilních operačních systémů i ve stolních systémech Windows, Mac, Chrome OS, a Linux.

Prohlížeč Chrome zobrazuje vyskakovací upozornění už téměř čtyři roky. Rozdíl je v tom, že v nové verzi bude možné zprávy zobrazovat i při zavřené stránce. Stejně jako dříve k tomu bude nutný výslovný souhlas uživatele. Upozornění budou obsahovat i tlačítko pro nastavení, kde bude možné jejich zobrazování vypnout, pokud začnou příliš obtěžovat.

V prohlížeči Chrome pro Android se tato funkce také objeví.

Pro většinu z nás se internetový prohlížeč dávno stal nejdůležitější aplikací na osobním počítači. Díky novému způsobu zasílání zpráv bude Chrome ještě více nezávislý na Windows a tedy důležitější pro uživatele. Pokud dokáže prohlížeč nabídnou stejné chování a funkce jako aplikace na mobilních zařízeních, je možné, že více lidí vyzkoušet Chromebook – stále populárnější řešení ve školách i v podnicích.

Funkce push notifikací ještě není připravená pro začlenění do stabilní verze Chrome. Přesun z bety do stabilní větve obvykle trvá řádově týdny, maximálně několik málo měsíců. Google téměř jistě bude s uvedením nové funkce spěchat. Ale i když se push notifikace brzy dostanou do ostré verze prohlížeče, může ještě nějakou dobu trvat, než se vám první zobrazí na monitoru, protože vývojáři je budou muset nejprve začlenit do svých stránek.


Úvodní foto: archiv redakce




Komentáře