On-line video jako výzva a nástroj efektivního marketingu - 2

On-line video je v komunikaci se zákazníky stále důležitější a poměrně rychle se dostává na výsluní – šéfové YouTube a podobných serverů si mohou mnout ruce. A možná je načase, abyste o implementaci videa do marketingové a propagační strategie vaší firmy popřemýšleli i vy.

On-line video jako výzva a nástroj efektivního marketingu


Přesto je tato forma propagace zatím spíše v začátcích a její boom nejspíš teprve přijde. Řada firem, jejichž zástupci si plně neuvědomují výrazný potenciál content marketingu prostřednictvím, považuje tento „špás" stále ze příliš drahý. Jiné společnosti zase vytvořily obsah, který nebyl patřičně promyšlený a dotažený (nebo na něj nedokázaly dostatečně upozornit), uživatele nezaujal a je považován za neúspěch, který odrazuje od dalších investic.

Potenciál zde rozhodně je, podniky se jen musejí naučit efektivnímu content marketingu prostřednictvím on-line videa a jít ve stopách firem jako Volvo. Úspěšné kousky jsou zhlédnuty desítkami milionů diváků, diskutovány a propírány v médiích. Největší výzvou je přimět uživatele (ideálně ze správné cílové skupiny), aby se na dané video vůbec podíval. A k tomu je třeba synergie všech komunikačních kanálů, které má daná firma k dispozici: zákaznických magazínů, newsletterů, stránek na sociálních sítích i vlastního firemního webu. Proto je třeba nestřílet od boku, video zahrnout do marketingové strategie, patřičně dopředu promýšlet a plánovat. Kdo ví – možná právě vaše video bude tím příštím, které se na YouTube ocitne v záři reflektorů.

Čtěte také:
→ Uživatelské a spotřebitelské IT trendy pro rok 2014
Jedním z trendů je i rozmach videa na vyžádání.
→ Jak technologie změní náš pracovní život
Výzkum ukazuje, že zaměstnanci a zaměstnavatelé se soustřeďují spíše na na pracovní výsledky než na to, jak a kde a kdy byla práce provedena.

Úvodní foto: blog.instagram.com
Komentáře