Twitter tvrdí, že kvůli operačnímu systému Apple iOS 8 přišel o 4 miliony uživatelů

Sociální síť Twitter se usilovně snaží zachovat zdravé tempo růstu, avšak společnost Apple jí údajně hází klacky pod nohy, byť nikoli úmyslně. Twitter ústy svých nejvyšších manažerů tvrdí, že v minulém čtvrtletí ztratil čtyři miliony uživatelů kvůli nové verzi operačního systému Apple iOS 8 pro mobilní zařízení.

Twitter tvrdí, že kvůli operačnímu systému Apple iOS 8 přišel o 4 miliony uživatelů


Přibližně tři miliony uživatelů Twitter ztratil kvůli změně funkce Sdílené odkazy (Shared Links) v mobilním internetovém prohlížeči Safari, která zobrazuje odkazy od následovníků uživatele na Twitteru. O další milion uživatelů Twitter přišel z důvodu blíže nespecifikovaných problémů údajně souvisejících s integrací Twitteru do iOS. Těmto uživatelům nefungovalo při přihlašování heslo kvůli chybě šifrování.

Představitelé Twitteru o potížích s iOS hovořili při pravidelné telekonferenci u příležitosti zveřejnění čtvrtletních hospodářských výsledků.

Pro oblíbenou mikroblogovací síť Twitter nepředstavují čtyři miliony uživatelů nijak velké číslo – ke konci minulého čtvrtletí jich měla 288 milionů. Bez ohledu na potíže s nově vydanou verzí systému iOS pro zařízení Apple má však Twitter plné ruce práce udržet stávající tempo růstu. Na konci minulého čtvrtletí Twitter vykázal o 20 procent více uživatelů než ve stejném období předchozího roku, což představuje nejnižší meziroční růst v historii firmy.

Generální ředitel společnosti Twitter, Dick Costolo, však ujistil, že navzdory nepředvídatelné chybě v iOS 8 zůstávají vztahy mezi oběma společnostmi velmi dobré.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Příliš bílý a příliš maskulinní Twitter čelí kritice
Populární sociální síť Twitter na nátlak aktivistů za práva menšin odhalila skladbu svých zaměstnanců podle původu a pohlaví. Kritika cílí na málo pestrou skladbu zaměstnanců.
→ IBM bude na Twitteru analyzovat data odrážející veřejné mínění
Twiter a IBM spojily síly a budou pomáhat podnikům v rozhodování analýzou tweetů. Twitteru dodá globání data, IBM cloudové analytické nástroje a konzultační služby.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.


Úvodní foto: © hackerkuper - Fotolia.com
Komentáře