YouTube zmizí z 50 modelů chytrých televizí Sony Bravia

Chytré TV vypadají jako dobrý nápad, ale mají řadu výrazných nevýhod, jak dokazuje nejnovější případ přístrojů značky Sony.

YouTube zmizí z 50 modelů chytrých televizí Sony Bravia


Pokud by něco mělo odradit zájemce od pořízení chytré televize, je to případ 50 modelů Sony Bravia z roku 2012, z nichž k 30. září zmizí aplikace YouTube.

Důvodem jsou hardwarová omezení těchto modelů a změna ve specifikaci YouTube. Provozovatel YouTube, společnost Google, v srpnu oznámila, že veškerý provoz YouTube bude probíhat zabezpečeným spojením HTTPS a veškerá nezabezpečená spojení budou postupně zrušena, což znamená, že některé aplikace k YouTube ztratí přístup.

Někteří uživatelé postižených přístrojů Bravia si začali stěžovat na zamrzání, zčernání obrazovky a chybová hlášení při užívání YouTube. Příčinou těchto problémů je nejpravděpodobněji postupný přechod na HTTPS, ačkoli výrobce – Sony – tuto domněnku nepotvrdil.

Kompletní seznam postižených přístrojů je k dispozici na stránkách podporu společnosti Sony. Jsou na něm přístroje všech velikostí, od 20 do 89 palců.

Tento případ by měl být varování pro potenciální zájemce o chytré televize. Obecně platí, že se jedná o špatnou koupi. Aplikace mohou být sice lákavé, ale omezené poměrně drahým hardwarem, na němž běží. Chytré TV navíc nebývají pro vývojáře aplikací prioritou při aktualizacích. Doplňky, které zastanou stejné funkce, jako je Apple TV, Chromecast, Roku nebo „klíčenkové“ počítače, nestojí mnoho a lze je snadno vyměnit v případě poruchy či morálního zastarání.

Majitelé televizorů Sony nejsou první, kdo padl za oběť modernizacím služby YouTube. Původní Apple iPad a další zařízení starší než iPhone 4 ztratily přístup k YouTube v roce 2015 poté, co nejpopulárnější video server ukončil podporu starších nástrojů pro vývojáře.

Zdroj. IDG News Service


Úvodní foto: © Photosani - Fotolia.com
Komentáře