3M otevírá v České republice již druhé inovační centrum

Nové centrum bude tím, že umožní testovat nové materiály a pracovní postupy v podmínkách reálné výroby. Vývoj zákaznických aplikací se tím ještě zrychlí.

3M otevírá v České republice již druhé inovační centrum


V pořadí již druhé inovační centrum otevře v České republice technologická společnost 3M. Nabídne unikátní možnost testovat nejen materiály, ale i výrobní postupy. To vše v prostředí simulujícím reálný výrobní proces. Firmy tak mohou prostřednictvím inovačního centra 3M rychleji reagovat na poptávku zákazníků. „Doba přípravy testování aplikací se tím zkrátí, čímž zvýšíme spokojenost našich zákazníků,“ odhaduje Rudolf Melezinek, Technický ředitel, 3M Central Region.

Plocha o rozloze 350 čvereční metrů umožní testovat aplikace pro hlavní průmyslová odvětví v ČR, tedy pro automobilový průmysl a výrobu dalších dopravních prostředků, kovozpracující průmysl, energetiku a další. „Lokální inovační centra 3M jsou vybavena například stroji pro trhání, klimatickou komorou nebo různými typy průmyslových brusek. Máme zde i tzv. hlukovou kabinu, kde můžeme simulovat hlukovou zátěž, a tak pro zákazníky ověřit uživatelský komfort našich chráničů sluchu,“ potvrdil Rudolf Melezinek. Nespornou výhodou je, že 3M může díky tomuto vybavení testovat zákaznické aplikace přímo v České republice.

Typickým příkladem využití nového inovačního centra bude například vytipování optimálního produktu na broušení včetně navržení aplikačního postupu a parametrů aplikace. Stejně tak inovační centrum nabízí zázemí pro školení operátorů zákazníků 3M.


První inovační centrum otevřela společnost 3M v Praze před třemi lety. Za tuto dobu umožnilo vznik osmi technických pracovních míst. „Inovační centrum pracuje ročně na více než stovce technických projektů. Pro automobilový průmysl technicky podporujeme projekty s partnerským lokálním zpracováním 3M materiálů do nového produktu. V mnoha případech jsme zkrátili přípravu vzorků či tvorbu prototypů výrobku zákazníka z týdnů na dny,“ prozradil Rudolf Melezinek. Na celém světě má 3M síť více než 53 inovačních center.


Úvodní foto: (c) Nmedia - Fotolia.com
Komentáře