Acer připravuje Chromebook s 15,6palcovým displejem

Acer přijde s velkými laptopy s OS Chrome a bude jako první nabízet Chromebook s úhlopříčkou 15,6" a s novým procesorem Intel Broadwell.

Acer připravuje Chromebook s 15,6palcovým displejem


Nový laptop bude patřit díky novému procesoru mezi nejrychlejší Chromebooky na trhu. Jeho cena se v USA pohybuje od 250 dolarů a nabízí až 8 hodin provozu na baterie.

Dosavadní Chromebooky jsou typicky osazovány displejem od 11,6" do 13,3", už i proto, že hlavní cílovou skupinou byli dosud mobilní uživatelé. Acer nyní chystá stroj, který bude vhodný i pro pohodlnou běžnou práci. Nová čip slibuje i lepší grafický výkon, i když patrně nepřekoná stávající Chromebook 13, který je vybaven grafickým nVidia Tegra K1 a který se popasuje i s videem v rozlišení 4K.

Nový 15,6palcový Chromebook od Aceru bude vážit 2,2 kg, bude mít 4 GB RAM a 32 GB SSD disk. Mezi další výbavu bude patřit Wi-Fi, Bluetooth 4.0, čtečka SD karet, USB 2.0/3.0 a HDMI.

Nový model přijde na trh v USA v únoru 2015 a měl by být k dispozici i v dalších regionech.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ 13,3" Chromebook od Aceru přichází s 4K grafikou
Acer vyplepšil svou řadu Chromebooků 13 a přichází s modelem, který je schopný zobrazit video ve standardu 4K.
→ Google chce vytlačit Windows, pomoci mu má Chrome OS
Souboj gigantů pokračuje. Podle prezentací na vývojářské konferenci Google I/O, schyluje se k dalšímu kolu konfrontace s Microsoftem.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře