Akcionáři Oraclu hlasovali proti odměnám pro Larryho Ellisona

Většina akcionářů společnosti hlasovala také proti praktikám při odměňování managementu Oraclu. Hlasování však není závazné.

Akcionáři Oraclu hlasovali proti odměnám pro Larryho Ellisona


Na výroční schůzi akcionářů Oraclu se opakovaně hlasovalo proti odměnám pro Larryho Ellisona. Podle velké části u nich je totiž šéf firmy ve srovnání s ostatními manažery. Ellison oficiálně dostává jako plat 1 USD, zbytek jeho odměny činí akciové opce. A ty jsou dosti vysoké. Za poslední fiskální rok činila hodnota těchto opcí 76,9 milionu USD. Ellison, který kontroluje čtvrtinu akcií Oraclu, patří mezi nejbohatší lidi planety.

Akcionáři se také vyjádřili proti praxi v odměňování celého top managementu, a to letos již podruhé. Firma ale dosavadní způsob odměňování založeném na akciových opcích obhajuje.  Říká, že odměny jsou vysoké jen tehdy, pokud cena akcií roste, a že tento růst je ostatně v zájmu nejen managementu, ale také všech akcionářů. Tajemník Oraclu a generální poradce Dorian Daley také neváhal označit jako pro Oracle kriticky důležitého strategického vizionáře a neváhal označit Ellisonovy benefity jako pakatel ve srovnání s tím, co přináší firmě.

Zdroj: IDG News Service 

G+


Úvodní foto: Larry Ellison na konferenci Oracle OpenWorld (zdroj: oracle.com)
Komentáře