Akreditovaný kurz Datové schránky povede Jiří Peterka

Akademie CZ.NIC spustí od září 2013 dvoudenní školení na datové schránky. Kurz je akreditován Ministerstvem vnitra ČR.

Akreditovaný kurz Datové schránky povede Jiří Peterka


Garantem výuky je respektovaný odborník na problematiku datových schránek a vysokoškolský pedagog Jiří Peterka. Ten se podělí o výklad s Jiřím Průšou z pořádajícího sdružení CZ.NIC.

Nový kurz podrobně seznámí uživatele s problematikou datových schránek a všemi aspekty jejich fungování včetně právních předpisů. Účastníci se tak dozví nejen to, jaké povinnosti jsou s datovými schránkami spojeny, ale například také, jak je to s lhůtou doručení, co se stane, když obdrží zprávu, která není jejich či jak nakládat s datovými zprávami v dlouhodobém horizontu. Součástí kurzu bude také představení problematiky elektronického podpisu. Zájemci o účast na kurzu nemusí mít žádné speciální znalosti. Výhodou ale je, pokud už s datovými schránkami přišli v minulosti do styku.

Kurz má akreditaci Ministerstva vnitra ČR pro další vzdělávání úředníků územně samosprávních celků. Kurz je primárně určen především pracovníkům městských a obecních úřadů či ministerstev, přihlásit se na něj ale mohou také zaměstnanci firem, kteří se chtějí datové schránky naučit správně obsluhovat.

„Těší mě, že můžeme v nabídce našeho vzdělávacího centra představit další zajímavé téma, na jehož výkladu se budou podílet skutečně odborníci na slovo vzatí. Jiří Peterka i Jiří Průša se problematice datových schránek věnují od samého počátku, a to nejen jako školitelé, ale i publicisté. Velkou radost nám všem také udělalo udělení akreditace, která se nevztahuje jen na kurz Datové schránky, ale v této souvislosti i na celou naši Akademii CZ.NIC. V budoucnu počítáme s rozšířením nabídky akreditovaných kurzů,“uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Bylo by krásné, kdyby se do kurzu přihlásil i někdo z těch, kdo má implementaci a provoz systému českých datových schránek ve svém referátu. Jiří Peterka je totiž nejen znám nejen jako odborník na datové schránky, ale také tím, že jejich současný způsob fungování podrobil řadě kritických připomínek. Jistě by bylo ku prospěchu věci, kdyby mu bylo více nasloucháno.

Kurz stojí 3300 Kč, přihlášky a další informace najdete na adrese www.nic.cz/akademie.

G+


Úvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com
Komentáře