Aktualizace Flash Playeru opravuje 23 kritických chyb

Zranitelnosti v Adobe Flash Playeru umožňují útočníkům spustit škodlivý kód. Výrobce nyní vydal záplaty 23 kritických bezpečnostních chyb – nezapomeňte si aktualizovat počítač.

Aktualizace Flash Playeru opravuje 23 kritických chyb


Společnost Adobe Systems vydal.a aktualizace svého Flash Playeru, která opravuje závažné bezpečnostní chyby, které umožňují útočníkům instalovat do počítačů škodlivý software.

Aktualizace opravuje celkem 23 chyb, z nichž 18 je potenciálně zneužitelných ke spuštění nežádoucího softwaru na napadeném systému. Společnost Adobe tvrdí, že nemá informace o žádných veřejně dostupných nástrojích pro zneužití opravovaných chyb.

Ostatní chyby mohou vést k úniku informací obejitím mechanismu stejného původu v prohlížečích a také kvůli únikům paměti. Dvě záplaty přidávají nebo posilují ochranu proti poškození dálky vektoru a proti škodlivému obsahu v JavaScriptových aplikacích běžících v prohlížečích.

Uživatelé počítačů s Windows nebo Mac OS by měli aktualizovat Flash Player na verzi 19.0.0.185, pro uživatele Linuxu je připravena opravená verze 11.2.202.521. Uživatelé verze s rozšířenou podporou by si měli nainstalovat nejnovější verzi 18.0.0.241.

Zásuvný modul Flash Player pro Google Chrome, Microsoft Edge a Internet Explorer 10 a 11 bude automaticky aktualizován prostřednictvím prohlížeče.

Společnost Adobe Systems také vydala aktualizace pro AIR desktop runtime, SDK a kompilátor, které mají Flash Player integrovaný. Nová verze Adobe AIR nese označení 19.0.0.190.

Komentáře