Aliance FIDO přichází s novým autentizačním protokolem OSTP

Nové uskupení s názvem Alliance FIDO hodlá závést nový autentizační protokol, který bude určen pro on-line aplikace a e-komerci. Novinka má přinést nejen zrychlení práce, ale také vyšší úroveň zabezpečení on-line transakcí.

Aliance FIDO přichází s novým autentizačním protokolem OSTP


Zkratka FIDO znamená „Fast Identity Online“ a rychlost má tedy již v názvu. Zvýšená bezpečnost by měla být dosažena tím, že se může použít paralelně více autentizačních metod. V úvahu připadá třeba speciální autentizační čip, snímač otisku prstu nebo webkamera. Verifikace uživatele tak nebude odkázána jen na jednoduchou kombinaci jména a hesla. Způsob dodatečného zabezpečení bude moci volit uživatel.

Nový protokol se označuje jako OSTP (Online Security Transaction Protocol) a jeho specifikace bude zveřejněna v druhé polovině tohoto roku. Aliance  FIDO stojí o co nejširší rozšíření nového protokolu, a proto je velmi pravděpodobné, že budou k dispozici i implementace pro stávající zařízení.

Vývoj aplikace zajistí Nok Nok Labs - start-upová firma s investicí 15 milionů USD. Kromě Nok Nok Labs stojí za Aliancí FIDO řada významných firem, mezi zakladatele patří ještě PayPal, Lenovo, Validity Sensors, Agnitio a Infineon. Aliance FIDO byla zřízena jako nezisková organizace, takže se očekává, že nový protokol bude veřejný.

Zdroj: IDG News Service

G +


Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com
Komentáře