Yahoo reviduje portfolio služeb, končí i AltaVista

Yahoo zeštíhluje a do září ukončí činnost 12 svých služeb. Nejznámější z nich je AltaVista, která je legendou vyhledávání 90. let.

Yahoo reviduje portfolio služeb, končí i AltaVista


AltaVista je legendární vyhledavač, populární v devadesátých letech. Jeho konec je spíše nostalgickou připomínkou minulých let než to, že se ze světa ztratí určitá technologie. Vyhledavač AltaVista totiž ovládl Yahoo již v roce 2003, a tak vyhledávání technologicky kopírovalo to, co bylo k dispozici na Yahoo - tedy v současné době technologie Bing od Microsoftu.

Kromě Altavisty, která ukončí provoz během červnece, byly již ukončeny služby Yahoo Axis, Yahoo Browser Plus, Yahoo Citizen Sports a Yahoo WebPlayer. Během červenece postupně skončí i Foxy Tunes, Yahoo RSS Alerts, Yahoo Neighbors Beta, AltaVista, Yahoo Stars India a Yahoo Downloads Beta. Do konce září ještě skončí Yahoo Local API a Yahoo Term Extraction API.

Yahoo odhazuje staré služby a hledá nové, především takové, které zaujmou mladé a mobilní uživatele. Poslední velkou akvizici byl Tumblr, za který Yahoo zaplatilo více než miliardu dolarů.

Čtěte také:
→ Yahoo koupí Tumblr za 1,1 miliardy USD, chce přitáhnout mladé a mobilní uživatele
→ Microsoft by měl prodat Bing


Úvodní foto: Altavista.com
Komentáře