Android se dostává na další PC velkých výrobců

HP dává na trh nové all-in-one PC, které bude pohánět Android. Míří i do podnikové sféry.

Android se dostává na další PC velkých výrobců


Windows přestává být samozřejmostí na komerčně dodávaných PC. Hewlett-Packard uvádí na trh nový PC typu all-in-one (AIO, vše v jednom), který bude mít předinstalován Android ve verzi 4.3 (Jelly Bean). Model s označením Slate 21 Pro míří do firemního segmentu pro běžné využítí a má také k dispozici aplikace určené pro výuku.

Stroj je poháněn čtyřjádrovým procesorem nVidia Tegra, má 2 GB DDR3/800 MHz a 16GB flashové úložiště eMMC. Displej o úhlopříčce 21,5" s rozlišením 1920x1080 px je dotykový a je vyroben technologií IPS. Zařízení je vybaveno HDMI vstupem, takže displej je možno použít samostatně a připojit k jinému počítači. Ten je možno navíc propojit pomocí USB kabelu tak, že tento externě připojený počítač může být ovládán pomocí dotykového displeje.

Multimediální využití umožňuje webkamera o rozlišení 720p a vestavěný mikrofon. Do sítě je možné připojit Slate 21 Pro pomocí etnetového portu 10/100 Mbit/s nebo pomocí Wi-Fi adaptéru s podporou protokolů 802.11b/g/n.

HP předpokládá, že zařízení bude používáno s cloudovými aplikacemi, a tak je zde již předinstalováno množství softwaru, včteně např. Google Docs, HP File Manager, KingSoft Office, Evernote, Hulu Plus, Skype nebo Box - posledně jmenovaná aplikace zahrnuje i free využití 50GB cloudového úložiště. Předinstalovány jsou i Citrix XenMobile a Citrix Receiver, a to umožňuje použít Slate 21 Pro jako tenkého klienta v podnikovém prostředí.

Cena začíná na 399 USD a zahrnuje i drátovou klávesnici a myš.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ LG začíná s Chrome OS, představuje all-in-one PC Chromebase Jihokorejská společnost LG Electronics plánuje odhalit svůj první produkt postavený na operačním systému Google Chrome na veletrhu CES v Las Vegas začátkem ledna.
→ Lenovo A530: nový elegantní all-in-one počítač
Stylová novinka nabízí polohovatelný displej s vícerežimovou funkčností.

G+


Úvodní foto: HP.com
Komentáře