Apple Store překonal 50 miliard stažených aplikací

Po pěti letech provozu dosáhl webový obchod s aplikacemi pro Apple fantastické číslo 50 miliard stažených aplikací. Apple se chystá ocenit šťastného jubilanta voucherem na 10 000 dolarů.

Apple Store překonal 50 miliard stažených aplikací


Číslo bere dech - kdybychom všechny stažené aplikace rozdělili rovnoměrně mezi obyvatele naší planety, tak by na každého připadlo asi 7.  Apple již dříve vyhlásil, že šťastlivci, který si stáhne jubilejní patesátimilardtou aplikaci, dá prémii - poukázku na 10 000 USD, které může utratit na AppStoru.

Kromě hlavního výherce dostane dalších padesát po něm následujících uživatelů každý poukázku na 500 USD. Celkem tak Apple rozdá na voucherech 35 000 USD

Tempo stahování od té doby nepolevilo, a tak termín květen 2013 byl splněn s notnou rezervou. Hranice 50 miliard stažení je čerstvá, a tak jména výherců nebyla ještě zveřejněna.

Vouchery pro jubilejní stažení aplikací jsou u Applu již tradiční. V březnu minulého roku pak byla vydána poukázka v hodnotě 10 000 USD za stažení aplikace z App Store s pořadím 25 miliard. Vzhledem k tomu, že na zdvojnásobení počtu stažených aplikací stačilo jen asi 14 měsíců, je jasné, že se jedná stále o prudce rostoucí byznys. Apple má z každé komerční stažené aplikace pěknou provizi.

A jaké aplikace se stahují nejvíce? Na prvních místech se umístily Angry Birds (kategorie placených aplikací pro iPhone) Pages (kategorie placených aplikací pro iPad), Facebook (kategorie bezplatných aplikací pro iPhone) a Skype (kategorie bezplatných aplikací pro iPad).

G+


Úvodní foto: screenshot apple.com
Komentáře