AutoCont a Microsoft spouští společnou cloudovou službu

Společnosti AutoCont a Microsoft spouští tuzemskou obdobu cloudu Azure. Zákazníci, kteří o cloudu uvažují, ale nechtějí data posílat za hranice, mají možnost využít lokální službu datového centra v Ostravě.

AutoCont a Microsoft spouští společnou cloudovou službu


V ryze českém cloudovém centru mohou zákazníci AutoContu využívat infrastrukturu, či samoobslužné služby systému Microsoft Azure, stejně jako lokální podporu. „Společnost AutoCont se stala autorizovaným partnerem pro Microsoft cloud platformu a aktuálně jako jediná provozuje v České republice služby datového centra postavené na plné implementaci technologií Windows Azure Pack a Hyper-V,“ říká Miloslav Záleský, ředitel AutoContu pro portfolio a marketing.

Datové centrum vzniklo v rámci mezinárodního programu Cloud OS Network, do kterého se AutoCont zapojil. Díky spolupráci specialistů z této ostravské firmy a zahraničních architektů Microsoftu, zaměřených na budování platformy Azure Pack v datových centrech, zde byly plně nasazeny produkty pro realizaci moderních cloudových služeb - Windows Server 2012, System Center, Microsoft SQL a Windows Azure Pack.

Služba s názvem AC Cloud je ryze lokální, včetně fakturace v českých korunách. AutoCont slibuje, že klientská data neopustí území České republiky, stejně tak garantuje - při implementaci i následné podpoře provozu - komunikaci v češtině.


Úvodní foto: Fotolia
Komentáře