AVG kupuje společnost Location Labs

Ke spotřebitelské nabídce AVG pro zařízení, data a uživatele přidává společnost Location Labs průmyslové vztahy, mobilní monetizaci a strategickou technologii.

AVG kupuje společnost Location Labs


AVG Technologies oznámila, že se s konečnou platností dohodla na akvizici soukromé společnosti Location Labs, celosvětového lídra, který chrání uživatele pomocí mobilních technologií. Location Labs je v žebříčku Inc. 500/5000 hodnocena jako nejrychleji rostoucí soukromá společnost již pátý rok v řadě.

Akvizice přináší společnosti AVG platformu produktů osobního zabezpečení pro mobilní zařízení a rovněž hlubokou integraci s globálními průmyslovými partnery včetně všech čtyř předních mobilních operátorů ve Spojených státech. Předpokládá se, že integrovaná platforma Location Labs pro mobilní operátory, předinstalovaná služba na chytrých telefonech s Androidem a mobilní předplacené služby včetně správy rodinných, bezpečnostních a osobních zařízení doplní a rozšíří stávající nabídku společnosti AVG pro mobilní zařízení.

„Společnost Location Labs se odlišila tím, že pro mobilní operátory vybudovala ceněný model partnerství. To, že se osvědčené mobilní produkty společnosti AVG spojí s našimi službami a produkty, výrazně zvýší inovaci a podporu, kterou můžeme poskytnout našim partnerům a dalším trhům po celém světě,“ prohlásil Tasso Roumeliotis, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Location Labs. Roumeliotis povede obchodní činnost společnosti Location Labs i nadále po uskutečnění akvizice.

V souladu s podmínkami dohody zaplatí AVG přibližně 140 miliónů dolarů hned, a dalších přibližně 80 milionů dolarů v hotovosti během následujících dvou let na základě splnění určitých výkonnostních metrik a milníků. Transakce by měla být dokončena ve čtvrtém kvartálu roku 2014 a podléhá obvyklým podmínkám, včetně schválení akcionářů AVG.

Čtěte také:
→ Gary Kovacs byl jmenován novým šéfem v AVG Technologies
Nový CEO + GM přichází do AVG Technologies ze společnosti Mozilla.
→ AVG koupilo firmu PrivacyChoice, zvýší orientaci na ochranu soukromí
Společnost AVG Technologies získala PrivacyChoice, firmu zabývající se ochranou online soukromí především na sociálních sítích.

G+


Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com
Komentáře