Bezplatný průvodce pro efektivní on-line obchodování

Shoptet zřídil novou službu, která má pomoci k efektivnějšímu provozu e-shopů.

Bezplatný průvodce pro efektivní on-line obchodování


Rady a tipy, jak začít, a co všechno provozování e-shopu obnáší, je nově možné nalézt v praktickém online průvodci MujPrvniEshop.cz.

Nový projekt společnosti Shoptet si klade za cíl pomoci začínajícím i stávajícím provozovatelům e-shopů rozvíjet jejich byznys. Na jednom místě je tak nově možné nalézt návod, který každého krok po kroku povede k úspěšnému online byznysu. Průvodce je rozdělen do tří fází – plánování, příprava a provoz, kterými by měl každý majitel e-shopu projít. Každá z těchto fází má své zákonitosti a pravidla, přeskočení nebo podcenění některé z nich se pak může odrazit na fungování e-shopu.

„Z vlastní zkušenosti vím, že více jak 80 % majitelů e-shopů má minimální nebo žádné zkušenosti s internetovým marketingem. Takže se vesměs dopouští triviálních chyb, které mají negativní vliv na fungování jejich onlinového byznysu. Proto jsme se rozhodli vytvořit online pomocníka pro všechny, kdo chtějí na internetu prodávat a nevědí jak,“ komentoval vznik průvodce Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Na přípravě MujPrvniEshop.cz spolupracovali weboví vývojáři, právníci, odborníci na uživatelský komfort (UX), online reklamu a další z oblasti online marketingu. „MujPrvniEshop.cz je první projekt svého druhu, který jsem v Čechách zaznamenal za poslední roky. Byly tu nějaké pokusy, ale nikdo to nikdy nedotáhnul do konce,“ uvedl Martin Matějka, odborník na online marketing.

K dispozici jsou také interaktivní prvky, jako jsou například poradna, založení vlastního testovacího e-shopu nebo okamžité zjištění, zda vybraná doména je k dispozici.

Projekt byl vytvořen s cílem podporovat e-shopová řešení Shoptet, nicméně rady a zákonitosti on-line obchodování a marketingu jsou platná obecně.

G+


Úvodní foto: MujPrvniEshop.cz
Komentáře