Bitcoinová burza Mt. Gox požádala o ochranu před věřiteli

Jedna z opor systému fungování bitcoinu zkrachovala. Stalo se tak po dříve ohlášených technických problémech.

Bitcoinová burza Mt. Gox požádala o ochranu před věřiteli


Krach burzy Mt. Gox zřejmě způsobí ztrátu 6,5 miliardy jenů, tedy cca 64 miliony USD. Frima již oficiálně požádala u tokijského soudu o ochranu před věřiteli. Na tiskové konferenci tokijského soudu to oznámili právní zástupci krachující burzy. Za problémy způsobené kolapsem firmy se měl omluvit i její CEO Mark Kapeles.

Firma již dříve ohlásila problémy, které označila jako technické, a v důsledku z nich pozastavila obchodování s elektronickou měnou. Skutečným pozdadím těchto problémů bude ale patrně ztráta cca 744.000 bitcoinů, ke které došlo v důsledku krádeže.

Stránky Mt. Gox jsou již týden mimo provoz. Situace negativně ovlivnila i kurz bitcoinu. S pádem burzy Mt. Gox pravděpodobně zanikne i projekt další alternativní digitální měny Litecoinu, za kterým stála právě tato firma.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Mt. Gox ohlásil bezpečnostní díru v bitcoinových peněženkách a hodnota kurzu poklesla
Japonská bitconová směnárna pozastavila některé typy obchodování s nejznámější virtuální měnou. Důvodem je bezpečnostní nedostatek v bitcoinových peněženkách.
→ Bankovní trojan krade bitcoiny a znovu ve velkém útočí v ČR
Experti upozorňují na to, že stejně jako v předešlých případech, i tentokrát hrozba využila nebývale působivou kampaň založenou na důvěryhodných organizacích, čímž své oběti nutila ke spuštění malwaru.

G+


Úvodní foto: © ulchik74 - Fotolia.com
Komentáře