BlackBerry koketuje s internetem věcí a zaměří se na kybernetickou bezpečnost

Výrobce mobilních telefonů BlackBerry hledá nové zdroje příjmu a diverzifikuje svůj byznys – nově se zaměří na bezpečnost internetu věcí a informačních technologií v automobilovém průmyslu.

BlackBerry koketuje s internetem věcí a zaměří se na kybernetickou bezpečnost


Kanadský výrobce kdysi vyhlášených multifunkčních mobilních telefonů BlackBerry, který se již několik let potýká s vážnými problémy,  hledá možnosti diverzifikace svého byznysu a nově spouští divizi zaměřenou na poradenství v oblasti kybernetické bezpečnosti. Zaměří se především na internet věcí a bude zákazníkům nabízet i související nástroje.

Společnost BlackBerry minulý týden oznámila, že převzala britskou společnost Encription specializovanou na počítačovou bezpečnost.

Vstup na trh kybernetické bezpečnosti nepředstavuje pro BlackBerry velký skok, protože se již dlouho profiluje jako dodavatel mobilních telefonů s robustním zabezpečením. Koncem loňského roku na trh uvedla například model Priv se systémem Android upraveným s ohledem na bezpečnost a ochranu soukromí.

Podle dostupných údajů odvětví kyberbezpečnostního poradenství ročně generuje na 16,5 miliardy dolarů a očekává se jeho strmý růst.

BlackBerry hodlá radit zákazníkům s bezpečnostními strategiemi a poskytovat jim technickou pomoc. Zaměří se především na bezpečnost v automobilovém průmyslu a internetu věcí a na detekci, testování a analýzu.

BlackBerry přichází se svým oznámením v době vyhroceného sporu mezi společností Apple a americkou FBI kvůli zabezpečení mobilních telefonů, což může výšit zájem o její služby.

Společnost BlackBerry ve třetím čtvrtletí svého fiskálního roku, které skončilo 28. listopadu, vykázala ztrátu 89 milionů USD, avšak za celých devět měsíců vytvořila zisk 30 milionů USD. Za stejné období roku 2014 přitom vykázala čistou ztrátu 332 milionů.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře