BlackBerry se nevzdává a bude bojovat o další samostatnou existenci

Kanadský výrobce smartphonů si půjčí miliardu USD a její dosavadní CEO rezignuje.

BlackBerry se nevzdává a bude bojovat o další samostatnou existenci


Pokusy o námluvy s velkým strategickým partnerem (mluvilo se mj. i o Facebooku) skončily. Opuštěna byla i cesta prodeje minoritnímu akcionáři Fairfax Financial Holding (FFH), který drží 10% akcií firmy. Místo toho fond FFH zorganizoval konsorcium věřitelů, které půjčí firmě BlackBerry jednu miliardu dolarů v konvertibilních dluhopisech. Ty bude možné vyměnit za akcie.

Obrazně také položí hlavu na špalek dosavadní CEO Thorsten Heins - jakmile bude transakce ukončena, odstoupí a uvolní místo Johnu Chenovi, bývalému CEO společnosti Sybase, který se ujme přechodného vedení. Thorsten Heins řídil BlackBerry necelé dva roky a ve vedení tehdy vystřídal původní zakladatele firmy Michaela Lazaridise a Jima Balsillieho.

Noví věřitelé tak dali důvěru v další přežití firmy. Přísun hotovosti asi pomůže, aby se BlackBerry mohla trochu nadechnout. Zůstává však otázka, zda to pomůže, aby si firma poradila s rostoucí konkurencí Applu i s plejádou konkurenčních výrobců smartphonů s Androidem. Nový vývoj je v naprostém kontrastu s postupem Nokie, kterou klesající konkurenceschopnost naopak přivedl pod křídla Microsoftu.

Zdroj: IDG News Service


Čtěte také:
→ Může Microsoft spadnout do stejných problémů jako BlackBerry?
→ Thorsten Heins předpověděl, že trh s tablety do 5 let zanikne

G+


Úvodní foto: Thorsten Heins - foto: Eduardo Munoz (Reuters)
Komentáře