Boeing Black: smartphone jako z Mission Impossible

Tento telefon se sám zničí za 3 .. 2 .. 1 sekund - parafráze na Mission Impossible je docela na místě. Bezpečný smartphone Boeing Black sice asi nevaruje, ale při pokusu o násilné otevření je schopen zničit uložená data.

Boeing Black: smartphone jako z Mission Impossible


Boeing nedělá jen letadla. Tento týden představil silně zabezpečený androidí smartphone Boeing Black. Superbezpečný chytrý telefon je určen pro americké tajné služby a vojenské agentury. Při pokusu o otevření pouzdra se aktivují funkce, které smažou data a software a celé zařízení se stane nepoužitelným. Tedy podobně jako v akčních filmech, jen patrně bez zvukových a kouřových efektů.

Technické detaily bezpečného telefonu jsou samozřejmě tajné. Odběratelé dokonce podepisují smlouvu o utajení. Známo je jen to, že Boeing Black disponuje hardwarovým šifrováním, bezpečným bootováním a kompatibiliton s většinou hlavních systémů pro správu mobilních zařízení. Telefon je modulární s řadou doplňků, senzorů, záložních zdrojů a disponuje i satelitním spojením. Také technické specifikace jsou známy, i když ty jako takové nebudou předmětem zvláštního obdivu: displej o velikosti 4,3", rozlišení 540x960px, 1,2GHz dvoujádrový porcesor A9 Cortex, tloušťka 13 mm.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ COS: Číňané vyvinuli nový mobilní operační systém na bázi linuxu
China Operating System chce konkurovat Androidu, iOS i Windows Phone. Změní se rozložení sil?
→ MDM od AirWatch umožní skenování rizika aplikací
Skenování reputace aplikací umožní bezpečnější provozování vlastních zařízení zaměstnanců (BYOD).

G+


Úvodní foto: boeing.com
Komentáře