Budka do (skoro) každé obce

Rada Českého telekomunikačního úřadu souhlasila s vyhlášením výběrového řízení na poskytovatele veřejných telefonních automatů v rámci univerzální služby na roky 2015 až 2017.

Budka do (skoro) každé obce


Záměrem ČTÚ je, aby žádná menší obec do pěti tisíc obyvatel ani v příštích třech letech nezůstala bez spojení. Veřejný telefonní automat tak v rámci univerzální služby bude muset být příští rok (stejně jako letos) v každé obci o velikosti do dvou tisíc obyvatel. Podstatné je, že v následujících letech bude možné tuto povinnost ve větších obcích (nad 1500, resp. 1000 obyvatel) nahradit dostatečně silným pokrytím signálem GSM alespoň dvou operátorů.

Rada ČTÚ dále souhlasila se zahájením veřejné konzultace o návrhu uložit povinnosti O2 Czech Republic jako podniku s významnou tržní silou na trhu zajistit přístup k veřejné telefonní síti v pevném místě.

Přihlásit se do řízení na poskytovatele veřejných telefonních automatů je možné do 18. srpna 2014.

Čtěte také:
→ O2, T-Mobile i Vodafone pravděpodobně jednají o sdílení sítí
Zdá se, že zdravý rozum zvítězí a dojde k dohodě všech tří hlavních operátorů na sdílení mobilních sítí. Získat by mohl i zákazník.
→ ČTÚ shledal nedostatky a zahájí správní řízení s mobilními operátory kvůli smluvním podmínkám
Český telekomunikační úřad provedl v srpnu a v září 2013 kontrolu smluvních podmínek všech tří mobilních operátorů a shledal nedostatky. Zřejmě rozdá pokuty.

G+


Úvodní foto: © Andres Rodriguez - Fotolia.com
Komentáře