C++Builder XE5: jeden nástroj pro vývoj desktopových i mobilních aplikací

Nová technologie dovolí programátorům vytvářet v jazyce C++, jenž je široce používanou průmyslovou normou, nativní mobilní aplikace - včetně iOS.

C++Builder XE5: jeden nástroj pro vývoj desktopových i mobilních aplikací


Embarcadero Technologies oznamuje dostupnost nástroje C++Builder XE5, výkonné sady vývojářských nástrojů jazyka C++ určených pro tvorbu aplikací pro stolní počítače i mobilní zařízení. Vývojáři pracující v jazyce C++ mohou tak vytvářet v rámci jediného projektu nativní kompilované aplikace pro Windows, Mac OS X a mobilní zařízení. Na rozdíl od jiných řešení dovolí nástroj C++Builder XE5 kompilovat skutečně nativní aplikace pro mnoho různých zařízení a rozličných formátů. Takový kód je provozován přímo na procesoru a plně využívá služeb operačního systému, aplikačních rozhraní a technických prostředků integrovaných v zařízení.

„C++ je jedním z nepoužívanějších jazyků na planetě díky svému výkonu, přizpůsobitelnosti a přenositelnosti nativních aplikací“, říká Michael Swindell, starší viceprezident pro produkty u společnosti Embarcadero technologies. „Zaměřením na tvorbu nativních aplikací pro Windows, Mac a iOS z jediného zdrojového kódu je C++Builder XE5 prvním vývojářským řešením využívajícím ohromné možnosti mocného jazyka C++. Možnost vyvíjet pro řadu různých zařízení poskytuje zákazníkům šanci až desetkrát zlepšit rozpočtové nároky a dodací lhůty.“

Nativní aplikace vytvořené pomocí C++Builder XE5 a RAD Studio XE jsou kompilované a běží přímo na technických prostředcích použitých zařízení. Nepotřebují skriptování nebo interpretační vrstvy a dovolí vývojářům poskytnout odběratelům aplikace s těmi nejlepšími vlastnostmi. Nedávný výzkum společnosti Dimensional Research odhalil, že zatímco 85 procent vývojářů pro Windows již musí řešit požadavky vývoje mobilních aplikací, jen 17 procent z nich věří, že je rozumně možno dodávat nativní mobilní aplikace pro dvě nebo více platforem zároveň.

Nová funkčnost nativní kompilace do iOS se poskytuje zdarma všem registrovaným uživatelům produktu C++Builder XE5 v edicích Enterprise, Ultimate a Architect. Dále se zdarma poskytuje uživatelům všech edicí produktu RAD Studio XE5 a bude s okamžitou platností i obsahem všech nově zakoupených produktů této skupiny.

Čtěte také:
→ Embarcadero oznamuje platformu pro úspěšné nasazení Data Governance
→ Vývojáři pro Windows hlásí prudce rostoucí poptávku po mobilních aplikacích

G+


Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com
Komentáře