Český Microsoft povede Biljana Weber, nahradí Romana Cabálka

Roli generálního ředitele převezme Biljana Weber ze slovinské pobočky. Roman Cabálek se přesune na dosud neupřesněnou vedoucí pozici.

Český Microsoft povede Biljana Weber, nahradí Romana Cabálka


Do české pobočky společnosti Microsoft nastupuje od 2.7.2013 Biljana Weber jako nová generální ředitelka. Po třech letech vystřídá Romana Cabálka. Ten se posune na jinou, dosud neupřesněnou vedoucí pozici v rámci Microsoftu. Cílem nové ředitelky má být mimo jiné podpořit strategii a postavení Microsoftu na českém trhu v oblasti zařízení a služeb.

Biljana přichází ze slovinské pobočky, kde poslední tři roky působila na stejné pozici. V této roli získala mimo jiné i prestižní ocenění Chairman Award. Předtím pracovala 18 let ve společnosti IBM, kde zastávala různé vedoucí pozice v rámci regionu střední a východní Evropy, naposledy jako ředitelka pro sektor státní správy. Biljana má dlouholeté zkušenosti s vrcholovým managementem, marketingem a obchodem v oblasti IT průmyslu.

„Jsem moc ráda, že jsem získala příležitost stát se součástí Microsoftu v České republice. Jsem si ale samozřejmě vědoma i velké zodpovědnosti, kterou tato pozice přináší, zvláště pak v tomto čase plném ekonomických výzev. Jak z pohledu trhu, tak i interně je dnes Microsoft v České republice považovaný za pobočku s vysoce talentovanými a úspěšnými lidmi. Dosáhl zdravého růstu a pokračování v tomto trendu je mou prioritou," říká Biljana Weber.

„Těší mě, že se Biljana stává novou generální ředitelkou Microsoftu v České republice, jelikož do této role přináší výjimečné zkušenosti z vedoucích pozic v Microsoftu i z IBM. Jsme hrdí na dlouhodobý výkon českého týmu. Český trh nabízí mnoho příležitostí a dnešní oznámení odráží důvěru v naši strategii pro tuto zemi a schopnost hrát v jejím společenském a ekonomickém rozvoji klíčovou roli," říká Don Grantham, prezident Microsoftu pro střední a východní Evropu.

Biljana získala titul v oboru Podniková ekonomika na University of Sarajevo a následně také MBA na The Open University Business School ve Velké Británii.


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře