Český router Turris MOX získal na Indiegogo již 100.000 USD

Modulární síťové zařízení, které zvýší bezpečnost počítačových sítí, nabídne nově i žádaný modul 8portového switche.

Český router Turris MOX získal na Indiegogo již 100.000 USD


Nová Indiegogo kampaň sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, již získala více než 100.000 USD na výrobu modulárního síťového zařízení Turris MOX. Sdružení navíc pokročilo ve vývoji nových modulů a představilo průchozí 8portový switch, díky kterému uspokojí Turris MOX i náročné uživatele. Největšímu zájmu se zatím těší varianta Turris MOX Classic nabízející funkce plně vybaveného routeru. Projekt aktuálně získal certifikaci Arrow, ta potvrzuje realizovatelnost technického návrhu.

„Ze zájmu o Turris MOX máme radost a velmi si vážíme i zpětné vazby, kterou dostáváme.“ řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. „Na žádost řady našich fanoušků jsme do nabídky na Indiegogo nyní přidali nový modul s osmi ethernetovými porty“

Prototyp modulárního zařízení Turris MOX bude představen široké veřejnosti poprvé v rámci komunitního setkání Večer s Turrisem. Tato akce se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna od 18 hodin na FIT ČVUT v pražských Dejvicích. Projekt Turris MOX přijdou osobně představit výkonný ředitele sdružení CZ.NIC Ondřej Filip a vedoucí projektu Turris Patrick Zandl. Registrační formulář pro akci Večer s Turrisem najdou zájemci na stránkách projektu.


Úvodní foto: © adimas - Fotolia.com
Komentáře