Český startup Cryptelo se chystá získat miliony dolarů na globální expanzi pomocí ICO

Start-up Cryptelo, který vytvořil službu “NSA-proof Dropbox”, prošel programem akcelerátoru StartupYard a chystá se na globální rozšíření svých služeb. Jako jedna z prvních firem v Česku využije moderní crowdfundingové techniky ICO (Inicial Coin Offering).

Český startup Cryptelo se chystá získat miliony dolarů na globální expanzi pomocí ICO


Martin Baroš, spoluzakladatel a CEO startupu Cryptelo, oznámil tento týden uzavření neveřejného investičního kola, které umožní společnosti další rozvoj jedinečné šifrovací technologie a rozšíření okruhu zákazníků o sektory bankovnictví, pojišťovnictví, automobilového průmyslu nebo státní správy. Po vstupu strategického investora akcelerátoru Startup Yard z prvního kvartálu letošního roku jde v krátké době o další krok k úspěšné expanzi firmy. Posilování pozice na trhu a získání významných zákazníků odráží i významný růst vaulace.

Expertní kryptogafický tým v čele s Vladimírem Klímou vyvinul bezpečné datové uložiště Cryptelo Cloud, které je postaveno na unikátním kryptografickém designu přenosu a ukládání dat. Služba nabízí zabezpečení dat na úrovni Top Secret podle klasifikace americké NSA (Národní bezpečnostní služba).

Pro uskutečnění plánované expanze na zahraniční trhy a vývoje revoluční platformy pro bezpečný přenos dat se Martin Baroš rozhodl využít crowdfundingové techniky ICO. Jejím cílem bude získat finanční prostředky v řádu milionů dolarů. Cryptelo plánuje vydat vlastní kryptoměnu na podzim roku 2017. Cryptelo Coins (CRL) budou v důmyslném prostředí Cryptelo platformy jediným možným prostředkem k uhrazení služeb. Tím dostává kryptoměna další rozměr a Cryptelo si od toho slibuje růst její hodnoty, protože má za těchto podmínek mezi dalšími kryptoměnami velkou naději na výsadní postavení a může tak jít o jedinečnou investiční příležitost.

ICO neboli veřejná nabídka digitální měny je v současné době hojně využívaný model financování vycházející z modelu IPO (Initial Public Offering). Rozdíl mezi ICO a IPO spočívá v tom, že místo vydání části akcií společnosti je vydána nová kryptoměna. Její emise má často umožnit další vývoj a dokončení nějakého produktu, přičemž je-li kryptoměna s fungováním produktu provázána a produkt je úspěšný, očekává se růst její hodnoty.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře