Čeští experti vyvinuli aplikaci na šifrované sdílení dat

Aplikaci Safety4Transfer se špičkovou technologií šifrování mohou využít všichni, kdo potřebují zabezpečit svá citlivá data během přenosu mezi dvěma či více uživateli. Chystá se nasazení vlastního způsobu šifrování na základě Vernamovy šifry.

Čeští experti vyvinuli aplikaci na šifrované sdílení dat


Ochrana dat je horké téma a zcela oprávněně. Úniky dat větších či menších rozsahů se v USA i na evropském kontinentu objevují pravidelně. Česká firma CNS nyní představuje produkt Safety4Transfer, jehož použití minimalizuje možnost zcizení dat „na cestě“.

„Ve spolupráci s předním českým specialistou na kybernetickou bezpečnost inženýrem Pavlem Mendlem jsme vyvinuli software Safety4Transfer, který řeší přímo tuto problematiku,“ říká Petr Samek ze společnosti CNS. Zabezpečení přenosu je zajištěno šifrováním veřejnými klíči (PKI). „Novum však spočívá v nasazení výsledku našeho dlouhodobého výzkumu v oblasti systémů pro správu klíčů, tzv. klíčového hospodářství, které díky využití synergií mnohonásobně navyšuje míru bezpečnosti,“ vysvětluje Pavel Mendl.

Chystá se nasazení vlastního způsobu šifrování na základě Vernamovy šifry, který firma vyvíjí přes pět let. Po úspěšných testech bude tuto novinku postupně nasazovat do vlastních komerčních řešení a ve spolupráci s partnery v Evropě a v USA i do dalších produktů.


Úvodní foto: Alex - Fotolia.com
Komentáře