ChannelWorld Awards: nejlepší distributoři a výrobci IT

Zástupci resellerů, poskytovatelů služeb a řešení, výrobců a distributorů ICT a spotřební elektroniky zvolili IT distributora roku v pěti kategoriích a výrobce roku devíti kategoriích. Přinášíme přehled vítězů.

ChannelWorld Awards: nejlepší distributoři a výrobci IT


Anketu vyhlašuje ChannelWorld v rámci vydavatelství IDG Czech Republic. Metodické zastřešení správného vyhodnocení výsledků pak zajišťuje výzkumná agentura IDC.

Celkem v ChannelWorld Awards 2013, pokračovateli nejstarší ankety o IT Distributora roku z roku 2006, hlasovalo v termínu od 9. 9. 2013 do 31. 1. 2013 celkem 634 zástupců z 543 firem, které reprezentují české a slovenské prodejní a distribuční kanály.

Svého favorita volil každý hlasující podle oblasti svého působení. Pro broadline a specializované distributory a výrobce obecně mohli hlasovat všichni reselleři, retail a e-tail. Value added reselleři, systémoví integrátoři, poskytovatelé služeb a ISV mohli hlasovat navíc pro distributory s přidanou hodnotou (VAD). Vzájemné hlasování bylo otevřeno také pro distributory a výrobce.

Vítězové kategorií Distributor roku 2013

Titul Broadline distributor roku 2013 opět obhájila společnost AT Computers a.s. (27 % hlasů). V kategorii Distributor s přidanou hodnotou roku 2013 poprvé obhájila první příčku skupina WESTCON GROUP EUROPEAN OPERATIONS LIMITED, organizační složka (40 % hlasů). Ocenění Specializovaný distributor roku 2013 letos poprvé získala společnost LAMA Plus s r.o. (15 % hlasů).

Na Slovensku první příčku v kategorii Broadline distribútora roka 2013 opět obhájil eD‘ system Slovakia, s.r.o. (38 % hlasů), který opět umístil první také v kategorii Distribútor s pridanou hodnotou roka (56 % hlasů).

Tituly Výrobce roku 2013 získávají:

  • Výrobce počítačů roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (20 % hlasů).
  • Výrobce serverů/storage roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (32 % hlasů).
  • Výrobce mobilních zařízení roku: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. (40 % hlasů).
  • Výrobce softwaru roku: Eset software spol. s r.o. (29 % hlasů).
  • Výrobce tiskových a zobrazovacích zařízení roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (31 % hlasů).
  • Výrobce síťových řešení roku: CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o. (26 % hlasů).
  • Výrobce komponent roku: GIGABYTE TECHNOLOGY CO., LTD. (20 % hlasů).
  • Partnerský program roku: Eset software spol. s r.o. (19 % hlasů).
  • Partnerský portál roku: Eset software spol. s r.o. (20 % hlasů).

Další podrobnosti v on-line časopise ChannelWorld.


Úvodní foto: IDG
Komentáře