Chystá Microsoft cloudová Windows již tento podzim? Budou zadarmo?

Opět se ozval tajemný zdroj Wzor, jehož úniky informací je již opakovaně ukázaly jako pravdivé. Podle něj by se mělo jednat o verzi, která možná bude zdarma nebo vázaná na předplatné. Dalším odhalením je návrat menu Start již na podzim, společně s další aktualizací, a to Windows 8.x.

Chystá Microsoft cloudová Windows již tento podzim? Budou zadarmo?


Zřejmě dosti dobře informovaný ruský bloger s přezdívkou Wzor ohlásil hned dvě novinky, které Microsoft údajně chystá na podzim 2014. Jedná se v obou případech o velmi žhavě diskutovaná témata.

Jednak by se měla objevit zcela revidovaná verze Windows, jejíž součástí by mělo být (konečně) menu Start ve stylu Windows 7. Návrat menu Start ostatně již Microsoft sám potvrdil, ovšem dosud oficiálně neoznámil, kdy a v jaké verzi Windows k tomu dojde. Podle uniklých informací by se mělo jednat o Windows 8.1 Update 2, které možná vyjde pod označením Windows 8.2. Možná také návrat menu Start nebude konečným vývojovým krokem, ale bude nahrazen novou verzí uživatelského rozhraní (Metro 2), kde funcionalita menu Start bude závislá na tom, zda zařízení bude disponovat multidotykovým displejem či nikoli.

Cloudová Windows

Druhá zpráva je možná ještě zajímavější. Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že Microsoft chystá jako odpověď na Android, který je zdarma. Nejprve cenu licence pro lacinější mobilní zařízení výrazně snížil, pak dokonce do rozměru úhlopříčky 9" licenční poplatky vůbec odpustil. Nyní údajně pracuje na vývoji Windows jako platformy, která by se měla označovat jako Windows Cloud. Část systému by mohla být uložena za zařízení uživatele (v BIOSu), ostatní součásti se mají stahovat v případě potřeby. „Pravda je, že není jasné, zda budou funkční v režimu off-line a bez předplacených služeb,“ píše Wzor.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Neuvěřitelné skutkem: Windows zadarmo!
Microsoft pokračuje v agresivní kampani a snaží se získat lepší postavení vůči iOS a Androidu. Po OEM partnerech nepožaduje platbu za licenci Windows u mobilních zařízení s menším displejem.
→ Legendární Windows XP končí, co dál?
Pro nejoblíbenější Windows všech dob skončila dnem 8.4.2014 technická a bezpečnostní podpora. Přitom některé statistiky hovoří o tom, že v okamžiku podpory jsou XP až na desítkách procent počítačů v Česku.

G+


Úvodní foto: © fotoespacio, bagiuiani - Fotolia.com
Komentáře