Cisco propustí globálně až 6000 zaměstnanců

Ani zaměstnání u firmy, která zažila masivní boom, není jistotou. Masivní propouštění bude spojeno s reorganizací firmy a proběhne v následujících 12 měsících.

Cisco propustí globálně až 6000 zaměstnanců


Současná reorganizace znamená, že zároveň s propouštěním dojde k posílení perspektivních segmentů jako je cloud, software a bezpečnost. Jde totiž o to, že v některých oborech, jako je bezpečnost, jsou nutné odpovídající zkušenosti a znalosti, a tak není možné jednoduše pracovníky přesunout z jiného pracovního zařazení.

Cisco má nyní okolo 74.000 zaměstnanců, a tak bude muset odejít přibližně 8% pracovníků. Propouštění s sebou přinese také náklady, které se odhadují na 700 milionů dolarů. I když globální obchodní výsledky v posledním čtvrtletí nejsou špatné, došlo k poklesu prodejů především na rozvíjejících se trzích, jako je Čína, Rusko, Ukrajina a také na Středním Východě - v těchto oblastech Cisco ani nečeká obrat k lepšímu ve výhledu několika dalších čtvrtletí.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ V zemích, kde je za cizoložství trest smrti, nepodnikáme…
…říká Christoph Kraemer z portálu AshleyMadison a dodává, že přesto v těchto zemích mají své uživatele.
→ Cíl: Dynamická infrastruktura
Strmý nárůst mobilních zařízení v sítích, objemu jimi přenášených dat a zrychlování komunikace mění požadavky na síťovou architekturu, říká Ivo Němeček, technický ředitel českého zastoupení Cisco Systems.

G+


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře