Cloud Foundry: IBM a Pivotal budou spolupracovat na inovacích v oblasti otevřeného cloudu

Společnosti IBM a Pivotal zahájily spolupráci na dalším vývoji platformy a open-source projektu Cloud Foundry s cílem vytvořit otevřený model správy komunity.

Cloud Foundry: IBM a Pivotal budou spolupracovat na  inovacích v oblasti otevřeného cloudu


Cloud Foundry je interoperabilní rámec typu platforma jako služba (Platform-as-a-Service, PaaS). Svým uživatelům nabízí svobodu volby napříč cloudovou infrastrukturou, aplikačními programovacími modely a aplikacemi založenými na cloudu.

Při spolupráci s více než 9 000 cloudovými klienty zaznamenala IBM rostoucí poptávku po mobilních, sociálních i analytických aplikacích založených na cloudu ze strany managementu firemních zákazníků. CIO a další IT manažeři potřebují pro uspokojení této poptávky otevřenější a dynamičtější cloudovou vývojovou platformu, jakou jakou může být právě Cloud Foundry. Ta klientům bez problémů umožní rychle stavět, instalovat a spravovat cloudové aplikace aktivnějším a lépe škálovatelným způsobem.

Pivotal bude dále obhospodařovat značku Cloud Foundry a chránit ochrannou známku před komerčním využitím v názvech produktů.

IBM a Pivotal rovněž spolupracují na technologii, jež umožní na platformě Cloud Foundry použít programovací jazyky nebo rámce. Raným plodem této spolupráce je předběžná verze WebSphere Application Server Liberty Core, což je odlehčená verze serveru WebSphere Application od IBM.

G+


Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com
Komentáře