ICT Unie posílila o dva nové členy

Do ICT Unie, která sdružuje firmy z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, vstoupili od června další dva noví členové. Jde o společnosti DataSpring a Kabelovna Děčín Podmokly.

ICT Unie posílila o dva nové členy


Obě společnosti se budou moci podílet na činnosti této respektované profesní organizace ICT průmyslu v České republice. Od svého založení v roce 2010 ICT Unie aktivně přispívá k odstraňování bariér bránících rozvoji informačních a komunikačních technologií a usiluje o moderní výkon veřejné správy fungující efektivně ve prospěch občanů i podnikatelského sektoru.

„ICT Unie v současné době zakládá další pracovní skupiny, které jsou zaměřeny např. na aktuální otázky kybernetické bezpečnosti či na problematiku datových center. Významným tématem je také výstavba sítí vysokorychlostního internetu za podpory evropských dotací ve výši 14 miliard korun. Věřím, že se noví členové, které tímto vítám ‚na palubě‘, zapojí do aktivit ať už těchto, nebo i ostatních expertních týmů fungujících v rámci naší organizace. Zároveň oběma společnostem přeji, aby členství v ICT Unii pro ně bylo jednoznačným přínosem,“ uvedl prezident ICT Unie Svatoslav Novák.

DataSpring je mladou českou ICT firmou, která je členem silné finanční a investiční skupiny KKCG. Společnost působí na trhu již 5 let a poskytuje IT služby, jako například zálohování dat, Visual Analytics, poradenství v oblasti Business Intelligence anebo Digital Workplace. „Veškeré infrastrukturní služby poskytujeme v našich datových centrech v Praze a v Lužicích u Hodonína. To bylo spuštěno letos v dubnu a získalo certifikaci úrovně Tier III. Jsme flexibilní a inovativní firma, která jde cestou osobního přístupu k zákazníkům,“ říká Martin Smekal, generální ředitel společnosti DataSpring. „Díky ICT Unii se dostaneme blíže k aktuálním tématům, získáme také možnost aktivně se podílet na směrování českého trhu IT. Členstvím v ICT Unii se nám také otevírá široký prostor pro výměnu informací a zkušeností z trhu,“ dodává Smekal.

Kabelovna Děčín Podmokly patří již řadu let k předním evropským výrobcům kabelů. „Čerpáme z více než stoleté tradice a zároveň víme, jak důležitá je v našem oboru inovace. Na poli rychle se rozvíjejících technologií je spolupráce a reciproční inspirace všech zúčastněných nezbytná. Proto vítáme vstup do ICT Unie a věříme ve vzájemný přínos všech stran,“ říká Pavel Hladký, Area Sales Manager společnosti Kabelovna Děčín Podmokly.

Čtěte také:
→ ICT Unie kritizuje způsob řízení e-Governmentu v Česku
Nespokojila se ovšem jen s kritikou, ale zformulovala i doporučení pro jeho zlepšení.
→ Česká digitální ekonomika zatím míří na slepou kolej
Ačkoli má Česko dlouholetou průmyslovou tradici, zavedená odvětví se dnes destabilizují kvůli rychlým technologickým změnám. Česká digitální ekonomika přitom může do roku 2020 zaměstnat až 5% výdělečně aktivní populace.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: ICT Unie
Komentáře