Datart se stává nejhustší sítí elektro prodejen u nás

Fúze společnosti Datart se skupinou HP Tronic postoupí začátkem srpna do finální fáze. Od srpna pak začne postupná přeměna vybraných prodejen Euronics, provozovaných rovněž skupinou HP Tronic, na značku Datart. Do konce tohoto roku český elektrospecialista Datart téměř zdvojnásobí počet prodejen na českém a slovenském trhu na celkových více než 110. Pro zákazníky se tak síť stane daleko dostupnější.

Datart se stává nejhustší sítí elektro prodejen u nás


Začátkem srpna se firma Datart stane plně součástí skupiny HP Tronic, která mimo jiné v ČR provozuje elektro prodejny Euronics. Maloobchodní řetězec Datart tvoří nyní 57 prodejen se 7 kuchyňskými studii, z nichž 42 se nachází v České republice a 15 na Slovensku. Skupina HP Tronic aktuálně provozuje 67 prodejen Euronics v České republice. „S postupným rebrandingem vybraných prodejen Euronics na Datart začneme v srpnu. Do konce roku 2018 budeme mít v České republice téměř 100 prodejen a v příštím roce plánujeme další expanzi. Vytvoříme tak nejhustší síť elektro prodejen u nás. Prodejnu Datartu bude mít každý zákazník v dojezdové vzdálenosti do 30 minut od svého bydliště,“ prozrazuje plány Daniel Večeřa.

Vedle toho Datart pokračuje v přeměně stávajících prodejen do unikátního konceptu „Prodejna 21. století“, jehož hlavním motivem je humanizace prostoru. Koncept představil na podzim v roce 2015 a neustále ho rozvíjí. Datart ve spolupráci s architekty vytváří prostředí prodejny podle potřeb zákazníka. Právě díky snaze přiblížit se co nejvíce zákazníkovi 21. století získal ocenění finalista soutěže Mastercard Obchodník roku 2017 v kategorii Nejlepší zákaznický zážitek v digitální době. Stejně tak plánuje otevírání dalších Datart kuchyňských studií a malých městských prodejen.

Fúze skupiny HP Tronic a Datartu na českém a slovenském trhu byla loni na podzim schválena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a Protimonopolným úradem Slovenskej republiky. V roce 2017, již po fúzi s Datartem, činil obrat skupiny 15 miliard Kč a zisk 81,6 milionů korun. V současné době skupina zaměstnává 2.900 pracovníků. HP Tronic se k 1. srpnu stane nástupnickou organizací obou, do té doby samostatně fungujících, společností. Finálním spojením HP Tronic a Datartu vzniká na českém a slovenském trhu síť zhruba 130 elektro prodejen, které každý rok navštíví více než 22 milionů zákazníků.


Úvodní foto: shopping-1 © 3ddock - Fotolia.com
Komentáře