Datový sklad jako služba - nové efektivní řešení pro vytěžení potenciálu firemních dat

Znalost obchodu, schopnost identifikovat jeho klíčová data a přístup ke zpracování výpočtů a jejich spolehlivému ukládání v databázi. To vše se spojuje v nové službě Data Warehouse as a Service (DWHaaS) od DataSpring vhodné pro společnosti podnikající v oblastech jako je herní průmysl, cestovní ruch, letecký průmysl nebo telekomunikace.

Datový sklad jako služba - nové efektivní řešení pro vytěžení potenciálu firemních dat


Služba, která zahrnuje integraci firemních dat do jednotné databáze, umožní těmto společnostem soustředit se na své podnikání namísto zdlouhavého a náročného hledání vhodných dat při přípravě reportů a přehledů.

Data Warehouse as a Service je nosnou službou z portfolia a v pojetí DataSpringu je nadstavbou nad běžnými službami typu IaaS, PaaS a SaaS. Data Warehouse je zároveň i základem pro další nabízenou službu Business Intelligence. Služba je provozovaná na databázové platformě Microsoft SQL Server, je možné ji na projektové bázi provozovat i na open source platformách, např. PostgreSQL.

„Náš přístup nejenže snižuje čas a náklady potřebné pro nasazení datového skladu, ale díky vlastnímu týmu specialistů můžeme implementovaný datový sklad rovněž provozovat, kontrolovat toky dat a pečovat o jejich kvalitu. Nároky na zaměstnance klienta jsou tak minimální,“ říká Martin Kopecký, DWH/BI Architect DataSpringu.


Úvodní foto: DataSpring
Komentáře