Do roku 2019 budeme mít dvoutřetinové globální pokrytí LTE

Studie firmy Ericsson současně odhaduje, že počet provozovaných smartphonů se za příštích šest let ztrojnásobí.

Do roku 2019 budeme mít dvoutřetinové globální pokrytí LTE


Ericsson předpovídá, že trojnásobný nárůst smartphonů také přispěje k podstatnému zvýšení mobilního provozu, které se oproti dnešku zdesateronásobí. Datové nároky půjdou ruku v ruce s budování rychlých sítí a v roce 2019 by již dvě třetiny světové populace měly mít k dispozici technologii LTE. Průměrný uživatel mobilního připojení, který dnes vystačí s 600 MB dat, bude v roce 2019 již potřebovat 2,2 GB.

Chytré mobilní telefony se dobře prodávají a za poslední čtvrtletí jejich podíl na telefonech nově uvedených do provozu činil 55%. Přesto však smartphony tvoří zatím jen 25-30% podíl všech provozovaných mobilů. K vyrovnání počtu běžných a chytrých telefonů by mělo dojít již v roce 2016.

Takový podíl technologicky vyspělejších zařízení předpokládá, že k boomu dojde i v populačně silných oblastech jako je tichomořská část Asie, Střední Východ a Afrika. To je ale možné jen za předpokladu, že budou k dispozici i ekonomičtějších chytré telefony - a k tomu dochází pomalu již nyní.

Leaderem v implementaci sítí LTE budou USA, kde se předpokládá do roku 2019 penetrace až 85%. Západní Evropa bude o něco více spoléhat na sítě 3G, a tak se předpokládá, že penetrace LTE bude ve stejném roce v západní Evropě jen 55%.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Deloitte: Prodej smartphonů raketově roste, do kurzu se dostává také LTE
→ Vodafone nečeká na aukci a pokryje český venkov rychlým internetem LTE

G+


Úvodní foto: © ferkelraggae - Fotolia.com
Komentáře