Doživotní antimalwarová podpora Windows XP

Zatímco někteří na nadcházející ukončení podpory Windows XP nadávají, pro jiné je to obchodní příležitost pro nabídku bezpečnostních produktů.

Doživotní antimalwarová podpora Windows XP


Společnost Malwarebytes ohlásila novou verzi bezpečnostního softwaru Anti-Malware Premium suite se zajímavou nabídkou pro stávající uživatele systému Windows XP. Těm totiž slibuje doživotní podporu.

Nová sada zahrnuje 5 bezpečnostních produktů společnosti Malwarebytes se společným manažerem. Jádrem systému je detekce malwaru behaviorálním systémem. Znamená to, že se detekční algoritmy nespoléhají na hledání charakteristických sekvencí kódu (signatur), ale vyhodnocují chování aplikací. Další bezpečnostní utilitou je Anti-Rootkit, který je schopen závadný kód zcela eradikovat ze systému. Aplikace Chameleon je schopna vynutit restart systému a bezpečnostní sken v případě, že systém byl napaden. Další součásti suity chrání proti nebezpečím přicházejícím z prohlížeče, jako jsou závadné URL nebo agresivní adware.

Roční předplatné s cenou 24,95 USD chrání až 3 počítače, je možné se ale rozhodnout i pro verzi PRO s doživotními bezplatnými updaty.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ WXP: ochrana proti malwaru bude dostupná do poloviny roku 2015
MSRT bude dostupný ještě více než rok po ukončení podpory Windows XP.
→ Google bude podporovat Chrome pro WXP nejméně do dubna 2015
Updaty a bezpečnostní záplaty tak budou k dispozici ještě jeden rok poté, co skončí avizovaná podpora Windows XP ze strany Microsoftu.

G+


Úvodní foto: Fotolia © ktsdesign
Komentáře