Embarcadero rozšiřuje databázové nástroje o rozsáhlé modely a datové sklady

Vylepšené portfolio produktů přidává podporu databáze Teradata, rozsáhlých datových modelů a nástrojů pro spolupráci datových specialistů.

Embarcadero rozšiřuje databázové nástroje o rozsáhlé modely a datové sklady


Společnost Embarcadero Technologies oznámila nové vydání portfolia svých databázových nástrojů ER/Studio, DBArtisan, Rapid SQL, DB Optimizer a DB Change Manager s označením verze XE5. Všechny tyto produkty jsou dostupné ihned a nabízejí podporu nejnovějších platforem systémů pro správu databází (DBMS).

Nová verze nástroje ER/Studio XE5 přidává rozšířenou podporu databáze Teradata, která je dnes vnímána jako vedoucí platforma pro podnikové datové sklady a která profesionálům v oboru práce s daty dovoluje lépe ovládat datové sklady pomocí jejich logických a fyzických modelů.

Rapid SQL XE5, tedy heterogenní nástroj pro vývoj a ladění kódu v jazyce SQL a nástroj DBArtisan XE5, tedy nástroj pro administraci a správu databází mnoha platforem, byly rozšířeny o podporu Oracle 12c, SQL Server 2012, Sybase ASE 15.7 a IBM DB2 z/OS 10 i LUW 10. Oba nástroje nyní poskytují nativní podporu 64bitového operačního systému a novou podporu Windows 8.

Čtěte také:
→ Smart Data: Revoluce v BI
Rostoucí poptávka po kvalitních informacích o zákaznících v reálném čase znamená, že tradiční BI je nutné transformovat. Jsou potřeba nové zdroje, nástroje a především znalosti a nápady.
→ Facebook uvolňuje RocksDB jako open source
Po uvolnění technologie Presto se stává open source softwarem také databázová technologie Rocks DB.

G+


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře