Ericsson kupuje Envivio

Akvizice posílí pozici Ericssonu v oblasti televize a médií na globální úrovni.

Ericsson kupuje Envivio


Ericsson oznámil převzetí společnosti Envivio. Tento obchod posílí pozici švédské firmy jako globálního inovátora v oblasti nových technologií a zpracování videa. Díky tomu může Ericsson poskytovat svým zákazníkům kvalitnější služby v oblasti TV a médií. Akvizice přispěje Ericssonu v oblasti řešení komprese a kódování videa. Firma bude profitovat z vedoucí pozice, kterou si Envivio na trhu vybudovalo. Očekává se, že zkušenosti a know-how Envivia v oblasti videa, ať už softwarově definované nebo cloudové, budou patřit mezi klíčové doplňky širokého portfolia Ericssonu.

Nabídka švédské společnosti Ericsson v oblasti TV a médií zahrnuje komplexní řešení pro oblast videa – zpracování, doručení i vysílání. Přínáší také platformy, které umožňují sledování televizního vysílání na jakémkoliv zařízení.
Envivio je globálním lídrem v softwarovém kódování videa s více než 400 zakázníky mezi poskytovateli televizních služeb a vlastníky obsahu. Americká firma má sídlo v San Franciscu a zaměstnává na 200 lidí. Mezi její klíčové zákazníky patří například Comcast, Cox Communications, Sky, Telstra či Time Warner Cable.


Úvodní foto: © Photosani - Fotolia.com
Komentáře