Ericsson odkoupí od Microsoftu firmu Mediaroom

Ericsson se dohodl s Microsoftem na odkoupení jeho firmy Mediaroom zajišťující televizní vysílání. Ericsson tak posílí své postavení jako poskytovatel internetové televize a řešení pro více obrazovek a jeho podíl na trhu překročí 25 %.

Ericsson odkoupí od Microsoftu firmu Mediaroom


Firma Mediaroom se nachází v Mountain View v Kalifornii a zaměstnává více než 400 pracovníků v různých částech světa. K finalizaci obchodu by mělo dojí t v průběhu druhé poloviny roku 2013.

Podle prognóz v roce 2013 dosáhne globální trh s internetovou televizí 76 milionů uživatelů, s tržbami 32 miliard dolarů, do roku 2015 počet uživatelů vzroste na 105 milionů, s tržbami 45 miliard dolarů.

Celková nabídka multimediálních řešení Ericssonu kombinujících televizní vysílání s video obsahem, která se více zaměří na potřeby spotřebitelů, se stane základem poskytování služeb koncovým uživatelům. Význam distribuce videa zákazníkům a jejich spotřebitelům neustále poroste, ruku v ruce se zaváděním stále většího počtu sítí LTE využívaných uživateli chytrých telefonů.

Služba Microsoft Mediaroom je televizní technologií, kterou využívá řada předních mezinárodních provozovatelů televize. Televizní služby využívající technologii Mediaroom jsou nabízeny ve více než 22 milionech set-top-boxech v Severní a Jižní Americe, regionu EMEA a asijsko-pacifickém regionu.

Ericsson již dnes pozoruje, že neustále se měnící chování televizních diváků se vyvíjí rychleji než dříve. Rychlost inovací a inteligentní řešení umožnily nabídnout spotřebitelům televizní obsah dostupný kdekoliv. Jelikož se sbližování různých platforem stává skutečností, zmíněný vývoj bude i nadále hybnou silou telekomunikačního odvětví. Tento vývoj vyžaduje, aby vlastníci multimediálního obsahu, provozovatelé vysílání, poskytovatelé televizních služeb a mobilní operátoři přehodnotili své nabídky.

G+


Úvodní foto: © arphoto - Fotolia.com
Komentáře