Ericsson úspěšně dokončil akvizici Microsoft Mediaroom

Mediaroom je nejběžněji používaná IPTV platforma na světě, kterou využívá 13 milionů domácností. Ericsson se tak stal světovým lídrem v poskytování internetové televize.

Ericsson úspěšně dokončil akvizici Microsoft Mediaroom


Ericsson ukončil akvizici společnosti Mediaroom, která zabezpečuje televizní vysílání přes internet. Firma se tak stala světovým lídrem v poskytování internetové televize a multi-screen řešení, s podílem na trhu překračujícím 25%. Mediaroom sídlí v kalifornském Mountain View a v různých částech světa zaměstnává více než 400 lidí.

Mediaroom svoje služby nabízí předním operátorům v 60 zemích světa. Službu využívá 13 milionů domácností, celkový počet set-top boxů po celém světě je približně 24 milionů.

„Tato akvizice ještě více upevňuje naši pozici přímo v srdci tohoto zajímavého a inovativního odvětví,“ uvádí Per Borgklint, senior viceprezident a šéf Business Unit Support Solutions v Ericssonu. „Počet předplatitelů IPTV by měl podle odhadů narůst o 18 % každý rok, v roce 2015 by se měl ustálit na počtu 105 milionů předplatitelů. Zakomponováním společnosti Mediaroom do našeho portfolia řešení jsme se našim zákazníkům stali nejlepším možným partnerem na jejich cestě k TV multi-screen službám dostupným odkudkoli, stejně tak  při optimalizaci přenosu videa v každé síti,“ uzavírá Borgklint.

K Ericssonu se přidá tým 400 špičkových odborníků v oblasti vývoje inovativních IPTV služeb. Ericsson Mediaroom, jak zní nový název organizace, se stal součástí divize Ericsson Business Unit Support Solutions.

G+


Úvodní foto: © Photosani - Fotolia.com
Komentáře