Ericsson vybuduje tři globální vývojová ICT centra

Nová zařízení (dvě ve Švédsku, jedno v Kanadě) poskytnou nové zázemí pro současných 24.000 vývojářů a inženýrů pracujících na R&D projektech společnosti.

Ericsson vybuduje tři globální vývojová ICT centra


Dvě nová ICT centra budou stát ve švédských městech Stockholm a Linköping, třetí bude vybudován v kanadském Montrealu. Jejich celková plocha bude mít dohromady 120 000 čtverečních metrů, na celý projekt bude uvolněno 7 miliard švédských korun. Švédská centra budou zprovozněna již na přelomu roku 2013/2014, montrealské zahájí provoz v roce 2015.

Využije se přitom ve velké míře cloudových technologií. Díky vzdálenému přístupu bude možné do vývojových projektů zapojit i zákazníky a tato spolupráce pomůže urychlit zavádění inovací do praxe. Ericsson si od toho slibuje další rozmach technologií nové generace a „cloudových“ služeb.

„Nová ICT centra jsou příkladem toho, jak Ericsson významně ovlivňuje vývoj v rámci odvětví. Skvělé myšlenky vycházejí ze spolupráce a v nových ICT centrech budeme posouvat hranice možného u technologií a služeb nové generace. Flexibilita, která umožní nové způsoby spolupráce, přenese inovace rychleji na trh a k našim zákazníkům,“ říká prezident a CEO Ericssonu Hans Vestbert.

Centra jsou zajímavá i z pohledu konstrukcí a designu. Budou postavena z modulárních prvků, které je možné jednoduše přestavět podle aktuálních potřeb. Firma tak plánuje efektivně zabezpečit využívání zdrojů a prostoru pro svoje potřeby. Ericsson odhaduje, že tato kombinace architektury, designu a polohy pomůže snížit energetickou spotřebu až o 40 %. Výrazná redukce uhlíkové stopy je důležitou součástí zelené a trvale udržitelné strategie společnosti.

Ericsson patří mezi přední inovátory, v roce 2012 investoval do projektů výzkumu a vývoje  32,8 miliardy švédských korun, což je přibližně 14 % tržeb.

G+


Úvodní foto: © Argus - Fotolia.com
Komentáře