ESET Secure Authentication - mobilní dvoufaktorová autentizace

Firma ESET představila na veltrhu CEBit bezpečnostní produkt Secure Authentication pro připojení do firemní sítě z mobilních zařízení. Zabezpečené dvoufaktorové ověření využívá jednorázové heslo, které se může zaslat i jako kontrolní SMS - řešení tak funguje i se staršími telefony.

ESET Secure Authentication - mobilní dvoufaktorová autentizace


Nový bezpečnostní produkt využívá k připojování koncového uživatele k firemní síti jeho mobilní telefon. Toto řešení vytváří další stupeň ověřovacího procesu vedle běžného uživatelského jména a hesla. ESET Secure Authentication (ESA) funguje na zařízeních iPhone a Blackberry, telefonech s OS Android, Windows Phone 7 a 8, Windows Mobile a na telefonech založených na J2ME. Starší telefony mohou využít ověřování pomocí SMS zpráv.

Schema dvoufaktorové autentizace ESET
Schema dvoufaktorové autentizace ESET

ESET rozšiřuje své portfolio zabezpečení IT pro firemní klientelu. ESET Secure Authentication je řešení pro malé a střední podniky, které nechtějí investovat do drahého hardwaru pro dvoufaktorovou autentizaci nebo nemají zájem o nasazení složitého řešení,“ říká Ignacio Sbampato, obchodní a marketingový ředitel společnosti ESET.

ESA poskytuje bezpečný přístup k firemním sítím z mobilních zařízení. Technicky se jedná se o systém klient/server, ve kterém server vytváří jednorázová hesla, která se zobrazují klientům. Uživatel pak použije toto unikátní heslo pro ověření totožnosti v rámci podporovaného systému.

Řešení je od začátku března dostupné v Severní Americe, a na vybrané evropské trhy včetně České republiky se dostane o několik týdnů později. 

G+


Úvodní foto: Fotolia © xiaoliangge
Komentáře