Evropská služba DocPlanner, jejíž součástí je český portál ZnámýLékař.cz, se možná stane globální hráčem

Skupina DocPlanner, největší evropská služba pro vyhledávání a objednávání u lékařů a zubních specialistů, jejíž součástí je český portál ZnámýLékař.cz, získala investici ve výši 10 mil. USD, která jí má pomoci stát se globálním hráčem ve zdravotnictví.

Evropská služba DocPlanner, jejíž součástí je český portál ZnámýLékař.cz, se možná stane globální hráčem


V investičním kole byly největšími investory Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) prostřednictvím svého fondu Venture Capital Investment Programme a Lukasz Gadowski, který stál již za mnoha úspěšnými projekty, například rozvážkovou službou Delivery Hero.

Dalšími investory v rámci tohoto kola byli zakladatel společnosti OLX a andělský investor Fabrice Grinda, který také investuje do služeb Airbnb a Uber. V tomto kole přispěli také stávající investoři Point Nine Capital, Piton Capital a RTAventures. Společně s předchozími investičními koli platforma DocPlanner získala již 14 milionů USD.

Služba DocPlanner, kterou v roce 2012 spustil polský podnikatel Mariusz Gralewski, již nabízí databáze lékařů na 25 trzích v Evropě, Jižní Americe a Asii. Platforma přitahuje přes sedm milionů unikátních návštěvníků měsíčně, což vede k více než 100.000 návštěv objednaných každý měsíc.

Gralewski, který je také spoluzakladatelem polské profesní sociální sítě GoldenLine.pl, k tomu říká: „Od spuštění v roce 2012 pilně pracujeme na tom, aby se ze služby DocPlanner stala hlavní platforma pro objednávání u lékařů. Nejprve v Evropě, potom i celosvětově. Finance ze série B nám toho pomohou dosáhnout tím, že nám umožní rozšířit tým a najmout vyšší management, dále vylepšit naši službu a zahájit v roce 2015 obchodní činnost na dvou dalších trzích.“

Bakhrom Ibragimov, vedoucí programu EBRD pro investice rizikového kapitálu, uvedl: „Jsme nadšení, že můžeme podpořit službu DocPlanner v posilování vedoucí pozice v regionu střední a východní Evropy a práci na zaujetí vedoucí globální pozice v sektoru zdravotnictví.”

Fabrice Grinda dodává: „Podnikatelský tým služby DocPlanner na mě zapůsobil – společně dosáhli za krátkou dobu vynikajících úspěchů a dostali firmu do čela trhu. Věřím, že díky těmto financím bude služba DocPlanner moci růst ještě rychleji. Mým cílem je podpořit ji svými zkušenostmi s rychle rostoucími startupy.”

Návštěvníci webu DocPlanner mohou vyhledávat lékaře ve svém okolí a objednávat se na prohlídky. Šetří jim to čas a zajišťuje spolehlivý a pohodlný přístup k lékařské péči. Lékaři i pacienti mohou využívat online kalendář služby DocPlanner, který zobrazuje obsazenost jednotlivých lékařů.


Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com
Komentáře