Facebook přesáhl 1,5 miliardy aktivních uživatelů za měsíc

Facebook za poslední tři roky získal půl miliardy nových uživatelů. Nyní se chlubí trojnásobkem tohoto počtu a jeho zakladatel Mark Zuckenberg tvrdí, že je to teprve počátek propojování světa.

Facebook přesáhl 1,5 miliardy aktivních uživatelů za měsíc


Sociální síť Facebook překonala další významný mezník. Ve středu oznámila, že počet jejích aktivních uživatelů poprvé přesáhl 1,5 miliardy.

Facebook překročil hranici 1 miliardy aktivních uživatelů měsíčně v září 2012, přidat o polovinu více mu trvalo zhruba tři roky. Předchozí půlmiliardu přitom získal během dvou let. Pro srovnání, Twitter v současné době vykazuje okolo 320 milionů uživatelů měsíčně.

Facebook počet uživatelů zveřejnil v rámci finančních výsledků za třetí čtvrtletí, které byly lepší než se očekávalo. Výnosy dosáhly 4,5 miliardy USD, což přestavuje nárůst o 41 % oproti stejnému období předchozího roku. Čistý zisk vzrostl o 11 % na 896 milionů USD, tedy 57 centů na akcii, přičemž analytici očekávali 52 centů.

Přesný počet uživatelů na konci září dosáhl 1,55 miliardy aktivních uživatelů měsíčně, o 14 % více než o rok dříve. Aktivních mobilních uživatelů bylo 1,39 miliardy.

Dalšího významného mezníku dosáhl Facebook v srpnu, kdy se k jeho sociální síti poprvé připojila miliarda lidí za den.

„Když hovoříme o finančních výsledcích, používáme průměrné hodnoty za období, ale toto je jiné. Poprvé jsme dosáhli takového počtu uživatelů. Stojíme přitom teprve na počátku propojování světa,“ prohlásil Zuckerberg.

V předchozích dvou čtvrtletích čistý zisk klesal, především kvůli investicím do nových oblastí jako virtuální realita. Náklady vzrostly v uplynulém čtvrtletí o 68%, v předcházejícím dokonce o 82%, čistý zisk přesto stoupal.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com
Komentáře