Facebook zřejmě převezme web pro komunitní navigaci waze.com

Waze je izraelská firma, která provozuje populární globální web pro komunitní mobilní navigaci. Nyní se spekuluje o tom, že o tuto službu má zájem Facebook.

Facebook zřejmě převezme web pro komunitní navigaci waze.com


Největší sociální síť se stále více zaměřuje na mobilní uživatele. Proto nepřekvapují spekulace, že hodlá převzít izraelskou firmu Waze, která provozuje mobilní mapové a navigační služby na komunitním principu. Hovoří se dokonce o tom, že hodnota připravovaného kontraktu by mohla činit 1 miliardu dolarů.

Waze disponuje aplikací pro navigaci a monitorování provozu, která může běžet na iOS i Androidu. Mobilní uživatelé mohou pomocí ní sdílet v reálném čase dopravní informace, jako jsou dopravní uzavírky, dopravní zácpy, policejní kontroly nebo informace o nehodách. Uživatelé mohou rovněž sdílet informace o cenách pohonných hmot na čerpacích stanicích.

Aplikace se ale především může propojit s Facebookem: díky tomu je možné třeba sledovat své přátele, kteří cestují stejným směrem.

Spekulace ohledně zájmu Facebooku o Waze podporuje i skutečnost, jak Facebook prezentuje službu waze.com na svém mobilním projektu Home. Nicméně Facebook své záměry ohledně waze.com zatím odmítl komentovat.

Čtete také: Facebook vyrostl meziročně o 38 procent, tržby jsou 1,46 mld. USD za první čtvrtletí 2013

Zdraj: IDG News Service

G+


Úvodní foto: www.waze.com
Komentáře