Firefox 20 opravuje 13 bezpečnostních chyb a inovuje anonymní prohlížení

Mozilla Firefox teď čísluje nové updaty jako nové verze, a tak čísla nových verzí rostou ostošest. Jubilejní verze s číslem 20 přichází s opravou řady závažných bezpečnostních problémů, s vylepšeným anonymním prohlížením a se sníženými nároky ve verzi pro Android.

Firefox 20 opravuje 13 bezpečnostních chyb a inovuje anonymní prohlížení


V nové verzi s „jubilejním“ číslem 20 již bude možné spustit anonymní prohlížení v novém panelu tak, že ostatní „nenanonymní“ panely zůstanou zachovány a oba typy prohlížení bude možné provozovat paralelně. Mozilla tak de facto srovnala krok s ostatními prohlížeči, u nichž se při přechodu do anonymního prohlížení ostatní panely nebo okna nezavřou.

Další technickou inovací je možnost ukončit „zaseklé“ doplňky bez toho, aby se musel restartovat celý prohlížeč. Vylepšení doznal i manažer stahování souborů a rozšířena byla podpora jazyka HTML5.

Verze 20 odstraňuje i 13 bezpečnostních chyb, z nichž 5 bylo hodnoceno jako kritické. Současně byla uvolněna i nová verze pro Android, která je překvapivě méně náročná na hardware. Díky tomu bude možné provozovat Firefox i na starších smartphonech s architekturou ARMv6.

Uživatelé, kteří provozují některou z předchozích verzí pro Windows, Macintosh a Linux budou moci udatovat automaticky, verzi pro Android je nutno stáhnout z Google Play.

Další verze s číslem 21 je plánována na 14.5.2013.

Čtěte také: Reklamní průmysl se cítí ohrožen blokováním cookies v chystané verzi Firefoxu

G+

Komentáře