Flexibilní ultrabook ThinkPad Yoga je již prodeji

Konvertibilní Ultrabook Lenovo ThinkPad Yoga je již dostupný na našem trhu. V byznysovém provedení.

Flexibilní ultrabook ThinkPad Yoga je již prodeji


Vícerežimový Ultrabook ThinkPad Yoga, který společnost Lenovo představila na letošním veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně, je již dostupný také na českém trhu. Novinka navržená speciálně pro korporátní sféru si propůjčuje čtyřrežimový design modelu IdeaPad Yoga, zároveň však přichází s vysoce výkonnými technologiemi a bezpečnostními funkcemi, které jsou pro firemní uživatele klíčové. Navíc je vybaven systémem „lift and lock“, který usnadňuje použití v režimu tablet tím, že automaticky zamkne klávesy a zarovná je do jedné roviny.

12,5palcový ThinkPad Yoga ze slitiny hořčíku používá displeje Corning Gorilla Glass HD IPS nebo FHD IPS. Víko je stejně jako u modelu IdeaPad Yoga možné překlopit až o 360° a použít tak zařízení ve čtyřech různých režimech, a to jako klasický notebook, stojánek, stan a tablet. Práce v režimu tablet je navíc pohodlnější díky jedinečnému systému „lift and lock“. Komfort při používání zajišťuje také pětitlačítkový clickpad a volitelně digitální pero.

Lenovo ThinkPad Yoga v byznysovém provedení je poháněn čtvrtou generací procesorů až po Intel Core i7 a vybaven je operačním systémem Windows 8.1. Pochlubit se může až 8hodinovou výdrží na baterii a kapacitou pevného disku až 1TB. Díky tloušťce od necelých 19 mm a hmotnosti od pouhých 1,57 kg (v závislosti na konfiguraci) ho ocení zejména uživatelé, kteří tráví hodně času na cestách. Vybrané modely ThinkPad Yoga podporují technologii NFC (Near Field Communication), která umožňuje snadno sdílet dokumenty, prezentace či kontakty s jinými zařízeními.

ThinkPad Yoga rovněž reaguje na hlasový vstup, takže uživatelé mohou například chatovat pomocí instant messaging aplikací, přehrávat svou hudbu nebo vyhledávat na webu. Pro rozšířenou pracovní plochu se samostatně prodávaná dokovací stanice Lenovo OneLink, která je vybavena USB porty, mini-HDMI připojením, gigabitovým Ethernetem a dalšími možnostmi.

Lenovo ThinkPad Yoga je již dostupný za doporučenou cenu od 24 790 Kč s DPH.

Čtěte také:
→ Lenovo představuje vícerežimový ultramobilní Yoga Tablet
→ Lenovo ThinkPad Helix cílí do business segmentu

G+


Úvodní foto: Lenovo
Komentáře